Przebudowa mostu na rzece Sole

Przebudowa mostu na rzece Sole

W dniu 24.10.2013 roku o godzinie 13.00 w Urzędzie Miejskim w Żywcu został podpisany ważny dokument dla Żywca
i całej Żywiecczyzny. Umowa dotyczy: przebudowy starego mostu na rzece Sole; budowy brakującego odcinka alei Jana Pawła II wzdłuż koryta Soły aż do ul. Witosa, gdzie powstanie nowe rondo, a droga pobiegnie pod dojazdem do istniejącego mostu; uporządkowanie krajobrazu nad rzeką, a także innych rozwiązań komunikacyjnych.

Umowa została podpisana pomiędzy hiszpańskim konsorcjum, którym jest firma: RUBAU POLSKA SP. Z O.O. a Województwem Śląskim reprezentowanym przez Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach – Zbigniewa Tabora.

1

2

Przekazanie placu budowy nastąpi już 28.10.2013 roku (tj. poniedziałek), plany objazdów zostały wytyczone, a cały harmonogram budowy zostanie przekazany przez firmę do burmistrza miasta – Antoniego Szlagora, który będzie te informacje przekazywał na bieżąco mieszkańcom.

Pojawiły się już obawy samego burmistrza i martwią go niskie koszty inwestycji podane przez firmę RUBAU POLSKA SP. Z O.O., jednakże nie przesądzajmy, że firma jej nie podoła.

3

4

W związku z przebudową mostu, uruchomiony został specjalny e-mail (most@zywiec.pl) do Burmistrza Żywca, gdzie każdy może wysłać pytania, złożyć uwagi, związane z: inwestycją oraz uciążliwościami komunikacyjnymi w czasie przebudowy mostu.

 Autor: Nikodem Dziki

Źródło zdjęć: zywiec.pl

Kopiowanie materiałów zabronione

About author

Related Articles

Więcej w Slider (1 z 122 artykułów)
grapa 8


Choć temat nie jest nowy, to w ostatnim czasie powrócił na usta mieszkańców Żywca, zresztą nie bez powodu… Chodzi o ...