czwartek, 10.03.2016 21:21

Żywiec: praca w handlu, sprzedaży i przemyśle ciężkim

Oceń artykuł
(0 głosów)
Żywiec: praca w handlu, sprzedaży i przemyśle ciężkim
Z danych Pracuj.pl wynika, że trzy najaktywniejsze na Śląsku branże, biorąc pod uwagę liczbę opublikowanych w zeszłym roku ogłoszeń o pracę, to: handel i sprzedaż, przemysł ciężki oraz bankowość/ finanse/ ubezpieczenia. Największy wzrost zapotrzebowania na pracowników zanotowano w przemyśle lekkim i wyniósł on 14%. Istotne wzrosty zaobserwowano także w branży transport i logistyka oraz w przemyśle ciężkim.

Na Śląsku najwięcej ofert pracy kierowanych jest do specjalistów handlu i sprzedaży oraz do specjalistów obsługi klienta. Trzecie miejsce należy do inżynierów, zapotrzebowanie na nich wzrosło o 12% rok do roku. Śląski obraz rynku pracy ma swoje odzwierciedlenie na rynku żywieckim. Tu również nie brakuje ofert dla specjalistów handlu i sprzedaży, obsługi klienta czy inżynierów.

Jak powinno wyglądać CV kandydatów szukających pracy w powyższych branżach?

1. Dostosowane do oferty pracy
Personalizacja CV to według ekspertów jeden z najważniejszych elementów, o którym często zapominają osoby szukające pracy. Dlatego, mają na oku ciekawą ofertę pracy, za każdym razem należy się zastanowić jakie oczekiwania stawia pracodawca w ogłoszeniu, a następnie zadbać o to, by życiorys jak najlepiej je spełniał.

2. Wykorzystujące odwróconą chronologię
W CV zawsze należy zachować chronologię odwróconą. Kandydat powinien opisać swoje doświadczenia zawodowe zaczynając od najnowszych. To samo tyczy się wykształcenia.

3. Ze szczegółowym zakresem obowiązków
Doświadczenie to najważniejsza część CV. Na jej analizę rekruterzy poświęcają najwięcej czasu. Oprócz samej nazwy firmy i zajmowanego stanowiska w CV warto opisać zakres najważniejszych obowiązków. Dobrze pokazać też cele, które udało się zrealizować w trakcie wykonywanej pracy.

4. Z aktualnymi danymi
Nieaktualne dane to zmora rekruterów! Przed wysłanie aplikacji kandydat powinien zatem sprawdzić czy podane w CV adres e-mail oraz numer telefonu są na pewno aktualne.

5. Wykorzystujące uniwersalny szablon
Rekruterzy potrzebują prostych i czytelnych CV. Dla osób przeprowadzających selekcję CV liczy się estetyka w postaci czytelnego układu, schludność i przejrzystość, a także spójność elementów tj. czcionka, interlinia itp. W celu stworzenia czytelnego i ładnego graficznie CV warto skorzystać z Kreatora CV. Ten bezpłatny, dostępny na Pracuj.pl pozwala wybrać jeden z 10 wzorów CV przygotowanych wspólnie ze specjalistami z branży HR. Gotowy dokument można pobrać w formacie pdf lub doc, aby szybko i wygodnie aplikować na oferty pracy.

Czytany 821 razy