poniedziałek, 12.06.2017 15:05

Relacja z projektu „Poczuj rytm i TAŃCZ” w Rycerce Górnej

Oceń artykuł
(0 głosów)
Relacja z projektu „Poczuj rytm i TAŃCZ” w Rycerce Górnej
Układy choreograficzne, nowe kroki, różne rodzaje tańca, pieśni ludowe, ćwiczenia i zabawy a do tego mnóstwo radości i śmiechu- tak relacjonują zajęcia w Zespole Szkół w Rycerce Górnej uczestnicy projektu „Poczuj rytm i TAŃCZ”.

„Grupa młodsza ćwiczyła układ taneczny, skoki o nazwie „chasse” i nowe kroki do układu tanecznego. Potem dobraliśmy się w pary i wymyślaliśmy układy taneczne, które potem zatańczyliśmy. Wszystkie układy były przepiękne" - mówi Kamila Piekarz.

„Balet- bardzo świetny pomysł i całe te warsztaty to świetny pomysł” - mówi Kacper Jonkisz.

„Dzisiejsze warsztaty były super. Z Panią Natalią tańczyliśmy taniec ludowy, robiliśmy w rytm przytupy, też maszerowaliśmy w rytm. Potem, z Panią Moniką, też tańczyliśmy, ale jak luzaki. Pani mówiła, żebyśmy sobie wyobrazili, że jesteśmy w Nowym Jorku na cudownej scenie i że rodzice przyjechali i że występujemy przed milionem ludzi” - mówi Edyta Biernat.

„Tańce są superowe i bardzo fajne. Tańczymy tam i śpiewamy!!!Kocham je" - mówi Ania Bury.

Projekt „Poczuj rytm i TAŃCZ” to cykl warsztatów i zajęć dotyczących tańca, a także wyjazdy na spektakle tańca. Na zajęciach współczesność, klasyka i tradycja przeplatają się i dają inspirację do działań ruchowych. Dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię ruchową w różnych stylach tanecznych. Program wzbogacony jest o zajęcia interdyscyplinarne z zakresu teatru, muzyki, rytmiki i zajęć wokalnych.

Czytany 126 razy