Kampania "Bezpieczny skatepark i pumptruck" na żywieckim skateparku!

Kampania "Bezpieczny skatepark i pumptruck" na żywieckim skateparku!

Śląska Policja oraz samorządy gmin i miast województwa śląskiego podjęły się realizacji kampanii społecznej na niespotykaną dotąd skalę. Już 3 sierpnia o godz. 16:00 w ponad 30 miastach i gminach naszego województwa zainaugurowana zostanie kampania „Bezpieczny skatepark & pumptrack”.

Do współpracy zaproszono pana Dawida Godźka, najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika freestyle BMX należącego do światowej czołówki dyscyplin MTB Slopestyle oraz BMX Dirt. Zawodnik jeżdżący w „stajni Red Bull’a” w ostatnich latach osiągnął wiele zaszczytnych miejsc i tytułów, a jednym z nich jest zdobycie tytułu Najbardziej Przełomowego Zawodnika Roku 2019 cyklu Mistrzostw Świata Crankworx 2019. Jako twarz kampanii pan Dawid Godziek uczy i uświadamia użytkowników skateparków i pumptracków w temacie bezpieczeństwa własnego oraz innych, czerpiąc z swojego doświadczenia zdobytego w profesjonalnym sporcie.

Powyższa kampania to nowy sposób współpracy między samorządami i policją. Dzięki informacji ze strony jednego miasta, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zainicjowała działania w wielu regionach naszego województwa sprawiając, że wspólnie, w jednym czasie, w wielu miejscach propagowane będzie bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów ekstremalnych na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach.

Otwarcie kampanii nastąpi w naszym mieście, gdzie KPP Żywiec razem z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Żywcu przygotowała wiele atrakcji - konkursy i quizy na temat bezpieczeństwa z atrakcyjnymi nagrodami, maskotki Śląskiej Policji, stanowisko profilaktyczne, gdzie żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Zapraszamy już 3 sierpnia od godziny 16:00 do żywieckiego skateparku


Drukuj   E-mail