środa, 06.04.2016 14:28

Żywiecka Akademia Piłki Nożnej otwiera drzwi dla najmłodszych!

Oceń artykuł
(0 głosów)
Żywiecka Akademia Piłki Nożnej otwiera drzwi dla najmłodszych!
Żywiecka Akademia Piłki Nożnej to placówka szkolna, która oferuje uczniom innowacyjną ofertę kształcenia – „bezkolizyjne” połączenie nauki na wysokim poziomie z profesjonalnym uprawianiem sportu. To również szkoła, która bezustannie się rozwija. Od września 2016 roku ŻAPN otwiera swoje drzwi dla najmłodszych, czyli uczniów szkół podstawowych!

Żywiecka Akademia Piłki Nożnej to szkoła, która powstała, by umożliwić uczniom gimnazjum i liceum pogodzenie nauki z profesjonalnym uprawianiem sportu. Dzięki połączeniu bazy edukacyjnej z zapleczem sportowym, uczniowie mają możliwość uczestniczenia w treningach w czasie zajęć szkolnych, bez konieczności popołudniowych dojazdów do bazy treningowej. Dzięki temu połączeniu, dziecko ma komfort treningu, a zarazem nie zaniedbuje nauki. Słowem: nauka i realizacja obowiązku szkolnego nie koliduje z uprawianiem sportu pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Od 11 lat istnienia placówki w powiecie żywieckim, jej oferta jest bardzo innowacyjna. ŻAPN też bezustannie się rozwija. Początkowo szkoła kształciła jedynie w dyscyplinie piłki nożnej, z kolejnymi latami działalności oferta była poszerzana. Obecnie uczniowie gimnazjum i liceum w Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej mogą trenować piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną oraz tenis stołowy. Wszystkie te dyscypliny dynamicznie się rozwijają, a zawodnicy osiągają sukcesy.
W dużej mierze wynikają one z pracy zawodników i trenerów, ale też w dużym stopniu są owocem efektywnego treningu, możliwego dzięki rozbudowanej infrastrukturze sportowej, ulokowanej przy nowoczesnym budynku szkolnym. Obecnie baza składa się z czterech boisk trawiastych, na których trenują piłkarze oraz hali, na której trenują zawodnicy wszystkich dyscyplin. Tenisiści stołowi trenują w budynku szkoły, na specjalnie przystosowanej do tego sali. Warto też podkreślić, że zajęcia sportowe w szkole umożliwiają rozwój także w innych dyscyplinach, gdyż uczniowie na bieżąco uczestniczą w takich formach ruchowych jak basen, aerobik, akrobatyka i inne.

Od początku istnienia ŻAPN, założyciele szkoły, dyrekcja, kadra nauczycielska i trenerzy, kierują się filozofią, zakładająca wysoki poziom kształcenia i treningów. Cel zostaje osiągnięty dzięki dobrze wykształconej i doświadczonej kadrze nauczycielskiej i trenerskiej, która bezustannie podwyższa swoje kwalifikacje. Ponadto, kadra trenerska doskonale rozumie założenia placówki, gdyż w dużej mierze składa się z absolwentów ŻAPN, którzy po zakończeniu studiów, powrócili do tej szkoły, tym razem jednak w charakterze pracownika – trenera.

Nauka w Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej to szansa dla dzieci, przejawiających talent sportowy. Odpowiednia kadra oraz baza sportowa, a także współpraca ŻAPN z lokalnymi klubami sportowymi, otwiera drzwi do kariery. O renomie szkoły świadczą nie tylko osiągnięcia uczniów-zawodników w sporcie i nauce, ale też to, że duża część absolwentów obecnie profesjonalnie gra w m.in. piłkę nożną. Przykładem mogą tu być Mateusz Kupczak i Łukasz Tymiński, grający w polskich ekstraklasowych klubach – Termalica Bruk Bet Nieciecza i GKS Bogdanka – Górnik Łęczna.

Najlepszym momentem na rozpoczęcie profesjonalnych treningów są najmłodsze lata życia. W związku z powyższym Żywiecka Akademia Piłki Nożnej przygotowała ofertę dla dzieci na etapie nauki w szkole podstawowej, które pragną połączyć naukę na wysokim poziomie z profesjonalnym treningiem. Od września 2016 uruchomiona zostanie bowiem szkoła podstawowa. Zapisy trwają i warto się pospieszyć! Szczegóły znajdziecie poniżej.

Autor: Rafał Mołdysz

Czytany 756 razy