czwartek, 07.04.2016 10:33

Burger Bosia podbija serca Żywczan

Oceń artykuł
(7 głosów)
Burger Bosia podbija serca Żywczan
Jeszcze do niedawna ze słowem „burger” kojarzyły nam się głównie budki z szybkim i niekoniecznie pożywnym posiłkiem. Ostatnimi jednak laty burgery przeżywają w Polsce prawdziwy renesans. Stały się smakowitym pretekstem do wybrania się do miejsca, gdzie nie tylko można zjeść burgera z prawdziwego zdarzenia, ale także spędzić czas w przyjaznej i kulturalnej atmosferze. Jednak burger burgerowi nierówny. Na gastronomicznej mapie Żywca pojawiło się nowe miejsce, gdzie można zjeść tę kultową kanapkę, należy do nich Burger Bosia.

Burger Bosia zlokalizowany jest w Żywcu przy ulicy Sienkiewicza 9. Ten przestronny lokal oferuje swoim klientom zawsze świeże i domowe burgery wołowe i nie tylko. Burger Bosia funkcjonuje od grudnia 2015 roku i w ciągu tych paru miesięcy udało się przyciągnąć do niego wielu klientów, otwartych na nowe smaki. Za parę złotych dostaniemy tu wyselekcjonowaną wołowinę, pieczywo wzbogacone błonnikiem, domowe frytki oraz autorskie przepisy własnej koncepcji. Założycielem jest młoda osoba z pasją, która przygotowując burgery korzysta z produktów od lokalnych dostawców i urozmaica menu niestandardowymi dodatkami. Można zatem zamówić burgera w wielu różnych wariantach – z wyszukanymi sosami, z różnymi serami, frytkami, z najróżniejszymi zestawami warzyw, a nawet w całości wegetariańskiego. Co więcej klienci, którzy wybierają burgera mają możliwość wyboru bułki – albo jasnej albo ciemnej. Menu Burgera Bosi jest zmieniane co jakiś czas, tak aby smaki nam się nie znudziły. I tak u Bosi możemy znaleźć takie sympatycznie nazwane burgery jak: Bosia, Tadziu, Kryśka, Boguś czy regionalny Janosik. Dla osób, które nie przepadają za wołowiną, w menu jest Coś z kury a także burger Wegetarianin. Burger Bosia jest czynny od wtorku do niedzieli. Od wtorku do czwartku możemy zjeść burgera od 12.00 – 21.00, w piątek i sobotę od 13.00 do 23.00 a w niedzielę od 14.00 do 20.00. Jeśli ktoś nie jest pewny czy lokal jest otwarty zawsze może się upewnić pod numerem telefonu: 725 517 739. Ponadto wszystkie informacje o aktualnych promocjach oraz wydarzeniach można znaleźć na FB lokalu (www.facebook.com/burger.bosia).

Powiedzieć o burgerach serwowanych w Bosi, że są świetne to nie powiedzieć nic. Są rewelacyjne, to wręcz bomba, która spada na żywiecki rynek burgerowy i wywraca go do góry nogami. Jak zapewnia założyciela lokal Bosia Burger ma stać się również miejscem w którym odbywać się będą ciekawe wydarzenia kulturalne. Przykładowo z okazji miesięcznicy otwarcia można było przyjść, zjeść burgera oraz pomalować ściany w lokalu. Niektóre rysunki znajdują się na ścianach aż do dnia dzisiejszego. Niezobowiązująca atmosfera oraz burgery najwyższej jakości przyciągają zróżnicowaną klientelę – warto do niej dołączyć i samemu się przekonać o niesamowitym smaku burgerów u Bosi.

Czytany 3319 razy