Pochodzący z Żywca Tomasz Źródłowski awansował do finału krajowych eliminacji do światowego konkursu barmańskiego, World Class Competition. 21 maja Żywczanin, który obecnie pracuje w Krakowie, zmierzy się z pozostałymi dwunastoma finalistami o tytuł polskiego Barmana Roku 2017 i bilet na globalne zawody w Meksyku. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!
czwartek, 16.03.2017 20:46

Koncert DE MONO w MCK

Żywieckie Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu DE MONO, który pod hasłami: elektrycznie, akustycznie, symfonicznie odbędzie się 21 marca o godz. 20.00.
ŚWIATOWY FESTIWAL KWAŚNICY to wydarzenie, przyciąga już od ponad dekady przyciąga do Żywca tysiące turystów i miłośników tradycyjnego, lokalnego dania, jakim jest kwaśnica. Jakie atrakcje przygotowali w tym roku organizatorzy?
wtorek, 28.02.2017 00:09

„Ucho Prezesa” - oglądacie?

Rzecz oczywiście o funkcjonującym w internecie od jakiegoś czasu serialu satyrycznym. Jak zwykle zdania są nieco podzielone. Wielu z widzów, w tym i polityków, podoba się bardzo, innym mniej.
1 lutego wystartowała II edycja plebiscytu „Książka Roku 2016 lubimyczytać.pl”. Nominowanych jest 230 tytułów w 12 kategoriach z 79 wydawnictw. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce. Czytelnicy mają czas do 28 lutego, aby wybrać Książki Roku 2016.
Strona 1 z 22