wtorek, 28.02.2017 00:09

„Ucho Prezesa” - oglądacie?

Oceń artykuł
(14 głosów)
„Ucho Prezesa” - oglądacie?
Rzecz oczywiście o funkcjonującym w internecie od jakiegoś czasu serialu satyrycznym. Jak zwykle zdania są nieco podzielone. Wielu z widzów, w tym i polityków, podoba się bardzo, innym mniej.

Twierdzi się jednak też, że będąc zabawnym, trochę on nie dorównuje renomie, jaką szybko zyskał. Raczej chwali się grę aktorską, nawet aktorów nieprofesjonalnych. Co do samych dowcipów, bywają głosy, że bywa to przełożenie z życia bezpośrednie, w skali 1:1. Podczas kiedy satyra polega na pewnym wyolbrzymieniu lub analogii.

Każdy oczywiście ma lub będzie miał swoje zdanie. Godnym uwagi jednak jest też istnienie tego cyklu krótkich odcinków jako zjawisko w pop-kulturze i przestrzeni internetowej. Z początkiem kręcony był na szybko, regularnie emitowany na darmowym kanale youtube Po wzroście popularności jest już przekazywany najpierw w stacji komercyjnej, nieco uładzony. Bardzo lotnym stało się też samo hasło. Przy dużej już i szybko zyskanej rozpoznawalności, gdy wpisaliśmy w wyszukiwarce serwisu youtube hasło „ucho prezesa”, okazywało się, że każdy skecz kabaretowy, nawet taki sprzed kilu lat, w tytule lub tagach posiada hasło „ucho prezesa”. Mało tego. Można znaleźć filmiki instruktażowe krawieckiego ściegu pod nazwą.

Autor: Michał Cichy

Czytany 1234 razy