czwartek, 08.06.2017 16:32

Rozkręcą wiarę aż do Norwegii!

Oceń artykuł
(2 głosów)
Rozkręcą wiarę aż do Norwegii!
Już po raz siódmy uczestnicy wyprawy "Rozkręć Wiarę", której organizatorem jest ks. Grzegorz Kierpiec z parafii żywieckiej wyruszą w niezwykłą podróż i na spotkanie z Bogiem. W tym roku śmiałkowie chcą dotrzeć na rowerach daleko na północ Norwegii - do Nordkapp, czyli aż za koło podbiegunowe. 

 Będzie to już 7 Wyprawa Rowerowa w historii Rozkręć Wiarę. Rowerzyści wyruszą 23 czerwca zaraz po Mszy św. o 5:30. Jedna grupa zdobędzie Przylądek Północny Polski w Jastrzębiej Górze, pokonując 1200 km, natomiast druga grupa Przylądek Północny (Nordkapp) w Norwegii. Tym razem główną trudnością drugiej grupy będą owady i czas. 3000 km w 3 tygodnie, niepewne i bardzo zmienne warunki atmosferyczne, pomimo lata.

Wyprawa Rowerowa NORDKAPP 2017 ma charakter pielgrzymki i wpisuje się w tzw. NOWĄ EWANGELIZACJĘ. Uczestnicy wyprawy zabierają ze sobą intencje ludzi, którzy je wpisali do Księgi Intencji lub na stronie www.rozkrecwiare.pl. Codzienny trud oraz niewygoda podróżowania w takim stylu (rower oraz bus), codzienna modlitwa (Anioł Pański, Koronka, Msza Święta) stanowią ich ofiarę.
Na końcu zostanie w kaplicy na NORDKAPP odprawiona Msza Święta jako ukoronowanie wysiłku śmiałków. Naczelną Intencją w Polsce będzie dziękczynienie za 25 lat istnienia diecezji bielsko-żywieckiej oraz 100 lecie Objawień Fatimskich, natomiast za granicą modlitwa o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.

Patronem całej Wyprawy Rowerowej jest św. Brat Albert Chmielowski – ogłoszony patronem obecnego roku liturgicznego.

Autor: WM

Czytany 309 razy