Sport

Wrzesień był niezwykle bogatym w sukcesy sportowe miesiącem dla Żywieckiego Klubu Boules. Jego zawodnicy wzięli udział w kilku najważniejszych imprezach w sezonie 2019.

Na początek, 16-18.09.19r. reprezentanci Polski: zawodnik Żywieckiego Klubu Boules Andrzej Śliż wraz z kolegami (R.Kowalski Broen – Karo Dzierżoniów, J.Siara – KSP Jedlina, L.Złotowski – ŚKP Śrem) w bułgarskiej Albenie zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy w Petanque w kategorii +55! Jest to pierwszy zespołowy medal petanque dla Polski.Zaraz po nich (19-22.09.19r.) w tym samym miejscu odbyły się Mistrzostwa Seniorów w Petanque, w których Polskę reprezentowali także zawodnicy Żywieckiego Klub Boules: Jedrzej Śliż oraz Krystian Tyrlik (w zespole z zawodnikami KSP Liskowiak Lisków: R.Kaczmarkiem i T.Grzelakiem). Panowie zajęli miejsce 9-12 wśród 36 drużyn!

Kolejne zawody, finał Klubowych Mistrzostw Polski 2019, rozegrany przed tygodniem 28-29.09.19r. w Żywcu i bezapelacyjne zwycięstwo oraz tytuł Mistrza Polski dla Żywieckiego Klubu Boules!

Wreszcie ostatni akord, Mistrzostwa Europy w Petanque U23 rozegrane we francuskiej miejscowości Saint Pierre les Elbeuf. Wśród zawodników stanowiących polską reprezentację dwaj zawodnicy z Żywieckiego Klubu Boules: Krystian Tyrlik i Wojciech Grzybowski! Całość zespołu dopełnili: Sebastian Domanus (Myślenicki KP) oraz Dawid Matuszewski (SKF Sudety Petanque Boguszów-Gorce). Nasi reprezentanci weszli do ćwierćfinału i ostatecznie zajęli piękne miejsce 5-8. Podobnie Krystian Tyrlik w konkurencji indywidualnej strzału precyzyjnego. Krystian w ćwierćfinale przegrał z zawodnikiem Monako i uplasował sie także na miejscu 5-8.

Na swój występ czekają juniorzy i kobiety. W listopadzie w stolicy Kambodży, Phnom Penh zagra kilkoro zawodników Żywieckiego Klubu Boules. W MŚ Juniorów do reprezentacyjnego składu znajduje został powołany Jakub Grzybowski. Natomiast zawodniczki ŻKB: Patrycja Rypień oraz Wioletta Śliż zmierzą swoje kule podczas MŚ Kobiet.