Zawodnicy z Beskidów w Kadrach Narodowych

Zawodnicy z Beskidów w Kadrach Narodowych

Polski Związek Narciarski opublikował składy Kadr Narodowych PZN na sezon 2020/2021. W kadrze znależli się również zawodnicy z Beskidów. 


Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2020/20201.


SKOKI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa Mężczyzn

Zawodnicy:
Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra
Maciej Kot – AZS Zakopane
Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
Klemens Murańka - TS Wisła Zakopane
Paweł Wąsek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Tomasz Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Aleksander Zniszczoł - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Andrzej Stękała - AZS Zakopane
Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Sztab szkoleniowy:
Michał Doležal – trener główny
Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
Maciej Maciusiak – asystent trenera głównego
Daniel Kwiatkowski - asystent trenera głównego
Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
Radek Žídek – trener techniczny
Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
Kacper Skrobot – serwisant
Maciej Kreczmer – serwisant
Kamil Skrobot - serwisant

Osoby współpracujące:
dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy
Jakub Kozel – fizjoterapeuta
Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
Paweł Witczak – analityk IT i logistyk
Anna Karczewska – osoba do kontaktu z mediami


Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn

Zawodnicy:
Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
Stanisław Ciszek - AZS Zakopane

Zawodnicy rezerwowi*
Kacper Stosel - AZS Zakopane
Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane
Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra
Jakub Harat - LKS Klimczok Bystra
Wiktor Fickowski - SSR LZS Sokół Szczyrk
Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice

* szkolenie w ograniczonym zakresie w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i w miarę posiadanych środków

Sztab szkoleniowy:
Zbigniew Klimowski - trener koordynator
Grzegorz Miętus – asystent trenera koordynatora
Krzysztof Biegun - asystent trenera koordynatora
Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:
Piotr Fijas - trener współpracujący
Andrzej Gąsienica - trener współpracujący


Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet

Zawodniczki:
Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
Kamila Karpiel – AZS Zakopane
Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Joanna Szwab – AZS Zakopane
Wiktoria Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk

Zawodniczki rezerwowe*
Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane
Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane
Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk
Natalia Słowik – AZS Zakopane

* szkolenie w ograniczonym zakresie, w miarę posiadanych środków

Sztab szkoleniowy:
Łukasz Kruczek – trener główny
Marcin Bachleda – asystent trenera głównego
Wojciech Tajner – trener współpracujący
Paulina Węgrzyn-Gębuś – fizjoterapeuta

KOMBINACJA NORWESKA

Kadra Narodowa A

Zawodnik:
Szczepan Kupczak – KS AZS AWF Katowice*

*Trening zawodnika realizowany wspólnie z Kadrą Narodową Czech

Sztab szkoleniowy:
Daniel Hankus – fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:
Jan Szturc – trener współpracujący


Kadra Narodowa Młodzieżowa

Zawodnicy:
Piotr Kudzia - KS AZS AWF Katowice
Mateusz Jarosz – TS Wisła Zakopane
Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin

Sztab szkoleniowy:
Tomisław Tajner – trener główny
Mariusz Hluchnik - asystent trenera głównego
Piotr Śliwka - serwisant
Wiktor Kubiński – serwisant

BIEGI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:
Izabela Marcisz – SS Prządki Ski
Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
Karolina Kukuczka – MKS Istebna
Hanna Popko – UKS Hubal Białystok

Zawodniczka rezerwowa*
Eliza Rucka - KS AZS AWF Katowice

*po pozytywnej opinii COMS

Sztab szkoleniowy:
Martin Bajcicak – trener główny
Justyna Kowalczyk – asystent trenera głównego
Rafał Węgrzyn – asystent trenera głównego
Sven Rakoszek – fizjoterapeuta
serwisant - w konsultacji z trenerem głównym
serwisant - w konsultacji z trenerem głównym
serwisant - w konsultacji z trenerem głównym
terapeuta / dietetyk - w konsultacji z trenerem głównym


Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:
Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka
Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice
Dawid Damian – KS AZS AWF Katowice
Michał Skowron – KS AZS AWF Katowice

Sztab szkoleniowy:
Lukas Bauer – trener główny
Kamil Fundanicz – asystent trenera głównego
Andrzej Michałek – asystent trenera głównego - serwis
Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta
Paweł Fundanicz – serwisant
Piotr Pilch - serwisant
Bartłomiej Rucki - serwisant


Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix

Zawodnicy:
Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra

Zawodniczki:
Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Laura Legierska - NKS Trójwieś Beskidzka
Daria Szkurat - WKS Zakopane
Ewelina Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*
Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce
Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka
Kamil Wójcik - UKS Regle Kościelisko
Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

* szkolenie realizowane w ograniczonym zakresie we współpracy z Okręgowymi Związkami Narciarskimi i Szkołami Mistrzostwa Sportowego

Sztab szkoleniowy:
Jan Antolec – trener koordynator
Dawid Bril – asystent trenera koordynatora
Mikołaj Michałek - serwisant

Osoby współpracujące:
Marcin Rzeszótko – trener SMS Zakopane
Dawid Waluś – trener SMS Szczyrk


NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:
Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
Magdalena Łuczak – Mitanski Zakopane
Zuzanna Czapska - WKN Warszawa

Sztab szkoleniowy:
Marcin Orłowski – trener główny
Przemysław Buczyński – asystent trenera głównego
Sagastume Pinedo German - serwisant

Osoby współpracujące:
Iwan Ilanowsky – trener odpowiedzialny za zawodniczki startujące w Pucharze Europy
Tomasz Wydra – asystent trenera odpowiedzialnego za zawodniczki startujące w Pucharze Europy


Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:
Piotr Habdas – KS AZS AWF Katowice*
Michał Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*
Jędrzej Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*

* Szkolenie w całości na koszt własny, warunkiem podpisanie kontraktu zawodniczego


Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn:

Zawodnicy:
Michał Michalik – KS AZS AWF Katowice
Jan Grodecki – AZS Zakopane
Bartosz Szkoła - Mitanski Zakopane
Bartłomiej Sanetra - MKS Skrzyczne Szczyrk
Przemysław Białobrzycki - KS Beskidy Bielsko-Biała
Paweł Pyjas – KS AZS AWF Katowice

Sztab szkoleniowy:
Matic Skube – trener główny
Robert Lesjak – asystent trenera głównego
Jakub Korpanty – fizjoterapeuta


Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet*

Zawodniczki:
Zofia Zdort - NKN Warszawa
Joanna Książek - Team MB Szczyrk
Patrycja Florek - KS Narciarnia Nowy Sącz
Anna Skarbek-Malczewska - Mitanski Zakopane
Aniela Sawicka - KS MMS Dendysski
Maja Chyla - KS Yeti

Sztab szkoleniowy:
Iwan Ilanowsky – trener odpowiedzialny za zawodniczki startujące w Pucharze Europy
Tomasz Wydra – asystent trenera odpowiedzialnego za zawodniczki startujące w Pucharze Europy

* Grupa oparta o funkcjonowanie akcyjne ze środków sponsorskich Polskich Kolei Linowych, Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka oraz Polskiego Funduszu Rozwoju


SNOWBOARD

Kadra Narodowa A Mix – snowboard alpejski

Zawodniczki i zawodnicy:
Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.Pl
Weronika Biela – AZS Zakopane
Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
Maria Chyc – AZS Zakopane
Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane
Michał Nowaczyk – AZS Zakopane

Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*
Mikołaj Rutkowski - AZS Zakopane
Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane
Julia Sitarz - AZS Zakopane

*szkolenie w ograniczonym zakresie

Sztab szkoleniowy:
Oskar Bom – trener główny
Piotr Bodziony – asystent trenera głównego
Grzegorz Salwierak – trener motoryki


Kadra Narodowa Juniorów Mix – snowboard alpejski*

Zawodniczki:
Weronika Dawidek – KS F2 Dawidek Team.Pl
Małgorzata Gradzik – KS F2 Dawidek Team.Pl
Zuzanna Galica – KS F2 Dawidek Team.Pl
Olga Kociczak - AZS Zakopane
Natasza Piwowarczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
Karolina Półtorak – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodnicy:
Jakub Gawlak-Socka – KS F2 Dawidek Team.Pl
Klemens Gąsienica-Byrcyn – AZS Zakopane
Maciej Mikołajczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodniczki i zawodnicy rezerwowi - szkolenie w oparciu o TZN:
Kamil Knesz – KS F2 Dawidek Team.Pl
Patryk Majerczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
Natalia Stokłosa – KS F2 Dawidek Team.Pl
Michał Wilk – KS F2 Dawidek Team.Pl

Sztab szkoleniowy:
Michał Sitarz – trener prowadzący
Marcin Sitarz – trener współpracujący
Paweł Dawidek – trener współpracujący

*Szkolenie całej grupy w ograniczonym zakresie.

Lekarze w PZN:
Stanisław Szymanik – lekarz główny PZN, wszystkie Kadry Narodowe
Aleksander Winiarski - lekarz - wszystkie Kadry Narodowe w skokach narciarskich
Mateusz Mackoś – lekarz ortopeda, konsultant – wszystkie Kadry Narodowe
Szymon Fornagiel - lekarz hematolog

Informacja: PZN

Zdjęcie: Pixabay


Drukuj   E-mail