Kierowali bez uprawnień

Kierowali bez uprawnień

Żywieccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy wsiedli za kierownicę jednośladów pomimo, że mieli cofnięte uprawnienia do kierowania. Obaj mężczyźni będą odpowiadać za przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.


Wczoraj około 10.50 w Żywcu na ul. Południowej dzielnicowi z Żywca zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego mieszkańca miasta. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierował motorowerem pomimo, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Takie samo przestępstwo popełnił 46-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, którego w Milówce na ul. Jana Kazimierza zatrzymali policjanci z Rajczy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pomimo decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem o czym mówi art. 180a k.k: „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Zdjęcie: Dario Film


Drukuj   E-mail