Żywiec 997

poniedziałek, 20.02.2017 17:10

Dwa zdarzenia w ruchu drogowym podczas minionego weekendu

Oceń artykuł
(0 głosów)
Dwa zdarzenia w ruchu drogowym podczas minionego weekendu fot. KPP Żywiec
Koniec mijającego tygodnia zakończył się bilansem dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w piątek w przeciągu ok. godziny. Sprawców obu z tych zdarzeń za ich zachowanie należy potępić.

Do pierwszego z nich doszło ok. godziny 21:20 w Żywcu na ul. Browarnej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że doszło do potrącenia pieszego przechodzącego w prawidłowy sposób przez oznakowane przejście dla pieszych. 47-letni mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Szybko okazało się, że sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Niestety informacje zebrane przez policjantów nie pozwoliły na określenie dokładnego modelu ani nawet koloru samochodu. Na tym zakończyły się piątkowe czynności prowadzące do ustalenia sprawcy zdarzenia.

Kolejny dzień przyniósł nieoczekiwane rozwiązanie sprawy, z którą mierzyli się poprzedniego dnia funkcjonariusze. Patrolując rejon ul. Wesołej w Żywcu, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego napotkali samochód, który posiadał charakterystyczne dla potrącenia pieszego uszkodzenia w karoserii. Natychmiast jego kierowcy zostało wydane polecenie zatrzymania się, co niezwłocznie uczynił.

23-letni mieszkaniec powiatu, który kierował Volkswagenem Passatem został zatrzymany oraz przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, czyli spowodowania kolizji drogowej oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Jak zeznał, nie potrafił wyjaśnić przyczyn swojego postępowania. Jak ustalili policjanci, kierowca właśnie zmierzał do mechanika, w celu usunięcia uszkodzeń pojazdu. Mundurowi zatrzymali 23-latkowi uprawnienia do kierowania. Jego kara będzie uzależniona w głównej mierze od obrażeń ciała poszkodowanego w zdarzeniu mężczyzny.

* * *

Drugie z piątkowych zdarzeń miało miejsce ok. 22:30 w Pietrzykowicach na ul. Jana Pawła II. Dyżurny komisariatu policji w Łodygowicach na miejsce zdarzenia wysłał patrol policyjny. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Seatem Leonem 36-letni mieszkaniec powiatu zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z kierującym Hondą Civic. Następnie w wyniku zderzenia samochód ten uderzył w zaparkowanego na poboczu Volkswagena Polo.

Tak jak w poprzednim wpisie, zachowanie sprawcy zdarzenia było karygodne. Jak ustalili stróże prawa, sprawca zdarzenia miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna za spowodowanie zdarzenia oczywiście utraci prawo jazdy na wiele lat, dodatkowo czeka go wysoka kara finansowa oraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Art. 178a. K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Ż997


Źródło:
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/195133,Zawsze-czujni.html
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/195187,Nietrzezwy-spowodowal-kolizje.html

Czytany 1930 razy