Żywiec 997

czwartek, 02.03.2017 13:28

33-latek z Przyborowa odpowie za znęcanie się nad swoją babcią oraz dziadkiem

Oceń artykuł
(0 głosów)
33-latek z Przyborowa odpowie za znęcanie się nad swoją babcią oraz dziadkiem fot. KPP Żywiec
Przez ok. 9 miesięcy trwał proceder, w czasie którego 33-letni mężczyzna znęcał się nad swoimi dziadkami. Szczęśliwie cała sytuacja została zakończona aresztowaniem niebezpiecznego mężczyzny i osadzeniem go w areszcie śledczym.

Pewien czas temu policjanci z komisariatu w Jeleśni otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów na terenie Przyborowa dochodzi do przemocy domowej. Podjęte przez policjantów czynności wykazały, że 33-letni mieszkaniec tej miejscowości od połowy ubiegłego roku wyżywał się na swojej 90-letniej babci oraz 92-letnim dziadku. Wśród podejmowanych przez niego działań było wszczynanie awantur, wyzywanie oraz grożenie, a nawet przemoc fizyczna wobec seniorów.

Policjanci zatrzymali niebezpiecznego dla otoczenia mieszkańca Przyborowa. Jak ustalili śledczy, na mężczyźnie ciążył już wyrok za pobicie swego ojca. Karą za to przestępstwo miało być 8 miesięcy pozbawienia wolności i właśnie do odbycia tej kary został oddelegowany zaraz po zatrzymaniu. Dodatkowo za kolejne przestępstwa popełnione przeciwko dziadkom grozi mu następna kara pozbawienia wolności.

Art. 207. K.K.
§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Ż997


Źródło:
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/196069,Znecal-sie-nad-swoja-babcia-i-dziadkiem.html

Czytany 932 razy