Żywiec 997

środa, 31.05.2017 14:19

Beemki i kamery dla policji

Oceń artykuł
(0 głosów)
Beemki i kamery dla policji
700 kamer zakupi Policja. Funkcjonariusze będą nosili je na mundurach i będą one rejestrowały interwencje. Dodatkowo, prawdopodobnie jesienią bieżącego roku w służbie policji pojawią się nieoznakowane radiowozy marki BMW.

Policjanci unikną pomówień

 Już teraz funkcjonariusze z oddziału prewencji policji w Katowicach mogą rejestrować przebieg interwencji za pomocą kamery GoPro, zamontowanej na kamizelce lub kasku. Na obecną chwilę funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mają 8 kamer, których używają podczas zabezpieczania imprez masowych. szczególnie przydatne okazują się na stadionach.
Policjanci dzięki zapisom z minikamer mogą także uniknąć oskarżeń o to, że niesłusznie użyli środków przymusu bezpośredniego, bądź że byli zbyt brutalni. 
Kamera nie działa jednak non-stop, a dopiero po tym, jak policjant ją włączy. Urządzenia zostaną zakupione w ramach programu modernizacji Policji. 

"Beemka" też z kamerą

Dealer BMW zaproponował najniższą cenę w przetargu na nowe nieoznakowane radiowozy. Prawdopodobnie będą to modele serii trzy z napędem na cztery koła - 330i XDrive. Przetarg zakładał kupno 140 samochodów, które mają być wyposażone w wideorejestratory „videorapid 2A”. Jeśli umowa zostanie sfinalizowana to mundurowi zapłacą za nowe pojazdy 27 milionów złotych.

Autor.: WM

Czytany 336 razy