Dostępny Żywiec to jedno z kluczowych haseł realizowanego przez Miasto Żywiec projektu Smart Żywiec (r)ewolucja. Niedawno w ramach realizacji projektu został zakupiony schodołaz, który z pewnością przyczyni się do poprawy dostępności naszych jednostek dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą środę odbędzie się otwarcie lodowiska w gminie Jeleśnia. 
Inwestycje drogowe realizowane są w Żywcu na bieżąco. Powstają nowe nakładki asfaltowe, prowadzone są remonty i naprawy nawierzchni. Są jednak w naszym mieście miejsca, gdzie stan drogi jest bardzo zły i mieszkańcy od wielu lat czekają na poprawę tego stanu rzeczy. Jedną z takich ulic jest Łączna oraz boczne jej odnogi w Żywcu Zabłociu.
Wójt Gminy Węgierska Górka poinformował że w dniu dzisiejszym został przekazany plac budowy pod inwestycję pn. „Budowa obiektu użyteczności publicznej w Żabnicy na cele kulturalne wraz z infrastrukturą techniczną”
Początkiem grudnia nastąpił odbiór końcowy robót budowlanych na odcinku drogi powiatowej w Żabnicy. 
29 listopada 2022 r. poznaliśmy laureatów tegorocznego Rankingu Gmin Województwa Śląskiego. Żywiec uplasował się na 7. pozycji w swojej kategorii. 
Miasto Żywiec ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Świętego Wita w Żywcu. 
Lata starań o wydzierżawienie od PKP terenu placu postojowego przy stacji PKP w Pietrzykowicach i wielomiesięczne konsultacje projektu budowy parkingu z kilkoma spółkami kolejowymi wreszcie przyniosły efekt. Za ponad 320 tys. zł Gmina Łodygowice wybudowała nowy parking dla mieszkańców Pietrzykowic, którzy w tym miejscu przesiadają się z samochodów do pociągu.
Dzisiaj na terenie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej „EKOTERM” odbyło się spotkanie z udziałem m.in. wiceprezesa Polskiej Grupy Górniczej oraz burmistrza miasta Żywca Antoniego Szlagora.
Są powody do radości. Na początku roku Województwo Śląskie w rankingu Financial Times uplasowało się na wysokim szóstym miejscu wśród 148 regionów Europy. Rok kończymy z kolejnym wielkim sukcesem.
W dniach 24 – 26 listopada br. odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw w Nadarzynie. Było to wydarzenie, w ramach którego miały miejsce prezentacje polskich i zagranicznych regionów, atrakcji turystycznych oraz miejsc noclegowych.
W dniach 25-26.11.2022 w godzinach 7.00-20.00 w gmine Świnna wystąpią utrudnienia drogowe.