Projekt budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy ZSAiO im. Józefa Piłsudskiego w Żywcu to ogromny krok w zapewnieniu uczniom odpowiednich warunków do uprawiania sportu. Dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Olimpia, który obchodzi 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, ten nowoczesny obiekt sportowy będzie mógł służyć zarówno uczniom, jak i lokalnej społeczności.
4 czerwca br. gmina Milówka wyłoniła wykonawcę robót budowlanych na rozbudowę sieci wodociągowej w Milówce.
Trwa realizację zadania pn. Rewitalizacja placu zabaw w Jeleśni Górnej.
Trwają prace na moście Widzyka w Żywcu. Jak wygląda przebieg prac?
Końcem tygodnia ma zostać podpisana umowa z firmą STRABAG Polska , która jest wykonawcą modernizacji linii Żywiec - Sucha Beskidzka.
Wiceminister Infrastruktury Piotr Malepszak ogłosił, że od grudnia tego roku podróż pociągiem z Krakowa do Zakopanego potrwa jedynie godzinę i 50 minut. 
Dziś odbyło się robocze spotkanie pracowników Urzędu Miejskiego ze Starostwem Powiatowym w Żywcu, Powiatowym Zarządem Dróg oraz Związkiem Międzygminnym ds. Ekologii w sprawie realizacji projektu „Rozwój zeroemisyjnej mobilności nad Jeziorem Żywieckim i Międzybrodzkim”.
Dzisiaj, 20 maja br. Wójt Gminy Świnna Wojciech Urbański podpisał umowę z firmą Eurovia na zadanie „Modernizacja i przebudowa infrastruktury drogowo-mostowej wraz z odwodnieniem na terenie Gminy Świnna”.
PRDM Wadowice Sp. zo.o. poinformowało , że w dniach od  20 -24.05.2024r    wykonywany będzie remont drogi na ul. Mieczykowej w Łękawicy.
Trwa budowa zbiornika wody w Kocierzu Moszczanickim.
Trwają prace związane z ważną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją tj. „Budowa obiektu rekreacyjno – sportowego w Żywcu” na os. 700-lecia za Galerią Kolorowa.
20 maja GDDKiA przekaże teren wykonawcy, który rozpocznie prace przy uszkodzonym korpusie drogi ekspresowej w Lalikach. Roboty budowlane za ponad 17,7 mln zł wykona firma Usługi Transportowo Drogowo Mostowe Jan Opitek z Chełma Śląskiego. Zakończenie prac planowane jest w kwietniu 2025 r.