Gmina Łękawica zakończyła budowę kanalizacji przy ul. Źródlanej w Łękawicy i ul. Głogowej w Okrajniku.
Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje o utrudnieniach związanych z remontem drogi powiatowej nr 1429S w miejscowości Koszarawa.
W  lipcu zrealizowano kolejne wnioski mieszkańców zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Od kilku miesięcy trwa konfilkt pomiędzy częścią nauczycieli a dyrekcją w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia i Samorządowej Szkole Muzycznej II Stopnia w Żywcu. Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Starostwa Powiatowego podjęto decyzję, że szkoła będzie podlegać Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
  W Żabnicy zostanie wybudowane ponad 800 metrów bieżących chodnika dla pieszych w ciągu drogi powiatowej 1434S ul. księdza Karola Śmiecha w Żabnicy: na odcinku od Kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej do mostu poniżej ul. Wodospadowej.
BESKID ŻYWIEC Sp. z o. o. jako zakład gospodarki odpadami od 1994r. podejmuje działania proekologiczne na terenie Żywiecczyzny. W ostatnim czasie spółka otrzymała certyfikat ISO. 
SOFE-GROUP POLAND, firma z ukraińskim kapitałem, producent urządzeń dla branży spożywczej, zainwestuje w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w nowy zakład o wartości niemal dziewięciu milionów zł. Poza ukraińskim przedsiębiorstwem, w ostatnich dniach na inwestycję zdecydowali się kolejni inwestorzy, wśród nich również przedstawiciele sektora MŚP, którzy stworzą nowe projekty o łącznej wartości około 55 mln zł. Jak wskazują przedstawiciele KSSE – mimo trudnej sytuacji gospodarczej w Europie – mikro, małe i średnie firmy nie decydują się na wstrzymanie planów rozwojowych.
Gmina Świnna złożyła 5 wniosków i otrzymała dofinansowanie na realizację wszystkich zaplanowanych wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszaramiedukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki w wysokości 33 238,60 zł.
Gmina Świnna otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 dla Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej Curie w Świnnej, dla. Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Pewli Małej oraz dla Szkoły Podstawowej w Trzebini.
W Gminie Lipowa, można już korzystać z największego w regionie pumptrack’u rowerowego o długości 152 metrów, oraz mniejszego tory dla dzieci o długości 40 metrów! Inwestycję udało się zrealizować dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jej koszt to 593 tyś, a wykonawcą była firma Velo Projekt, która specjalizuje się w budowie pumptracków. Tor jest oświetlony i do końca tygodnia będzie w pełni monitorowany!
W 2022 r. Gmina Łodygowice pozyskała dodatkowe środki na odbiór, transport i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest, w związku z czym tegoroczny odbiór azbestu z posesji był dla mieszkańców bezpłatny.
 Od 25 lipca br. w Pływalni Miejskiej w Żywcu prowadzony jest remont.