Biznes

Gmina Jeleśnia złożyła wniosek o dofinansowanie projektu, który zakłada przyznanie dotacji dla osób zakładających działalność gospodarczą.

Konkurs ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy w ramach Promocji Zatrudnienia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Wcześniej osoby zainteresowane uczestnictwem w projektach, które gmina będzie realizować przez kolejne lata, mogli wypełnić specjalnie przygotowaną ankietę. Urzędnicy z Jeleśni zbadali w ten sposób preferencje wobec różnego typu działań, dedykowanych dla lokalnego rynku pracy. Jak się okazało, największym zainteresowaniem cieszyła się propozycja dotacji do działalności gospodarczej. Gmina złożyła więc wniosek o dofinansowanie projektu z WUP, który jest instytucją pośredniczącą dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Wartość projektu gminy Jeleśnia to prawie 1 milion złotych.

- Projekt  obejmuje przyznanie bezzwrotnych dotacji i objęcie wsparciem doradczo-szkoleniowym oraz pomostowym dla jego uczestników. O ile uda nam się zdobyć dofinansowanie, takie wsparcie popłynie do 20 osób z terenu gminy – informuje wójt Marian Czarnota.

Źródło: UG Jeleśnia