Biznes
Surowce naturalne stały się bronią Putina w wojnie przeciw Ukrainie i wolnemu światu. Obserwujemy rekordowe ceny gazu i węgla na całym globie.
W tym trudnym dla wszystkich czasie obowiązkiem rządu jest wsparcie Polaków, dlatego poszerzamy nasz arsenał narzędzi wsparcia dla obywateli! - informuje Mateusz Morawiecki. 
W ekspresowym tempie przyjęliśmy dziś na Radzie Ministrów projekty ustaw, które stanowią potężny zastrzyk pieniędzy dla samorządów i wsparcie dla polskich rodzin w finansowaniu źródeł ciepła - dodaje. 
Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła to wsparcie dla 6,5 mln gospodarstw domowych i instytucji publicznych o wartości aż 10 miliardów złotych.
Dodatek do źródeł ciepła otrzymają również gospodarstwa domowe wykorzystujące:
pellet lub inny rodzaj biomasy - 3000 zł
drewno kawałkowe - 1000 zł
gaz LPG - 500 zł
olej opałowy - 2000 zł
Projekt ustawy o zmianie dochodów jednostek samorządu terytorialnego zapewni ich budżetom wpływy w wysokości 13,7 mld zł jeszcze w tym roku.
Nowe środki mają nie tylko pomóc w wydatkach bieżących, ale też w energetycznych i ciepłowniczych. Ponadto zachęcamy JST, aby w najbliższych latach 15% dodatkowych pieniędzy przeznaczyły na poprawę efektywności energetycznej, która finalnie ma chronić końcowych odbiorców - polskie rodziny - dodaje Morawiecki. 
Kto zyska na tych zmianach?
gospodarstwa domowe
 wspólnoty mieszkaniowe
żłobki i szkoły
szpitale i domy opieki społecznej...
...czyli podmioty szczególnie wrażliwe.
Robimy wszystko, by w tej szczególnie trudnej sytuacji wszyscy najbardziej potrzebujący odbiorcy ciepła otrzymali wsparcie. Solidarność energetyczna jest dziś niezwykle ważna. Po szczegóły rozwiązań odsyłam Państwa na strony rządowe i zachęcam do składania wniosków o dopłaty - informuje Morawiecki.