Biznes

Miasto Żywiec udostępniło projekt dokumentu "Polityka Rowerowa Miasta Żywiec do 2030 roku". Projekt ten ma na celu poprawę jakości i warunków ruchu rowerowego w mieście na terenie Miasta Żywiec.

Urząd Miejski zaprasza instytucje/organizacje do składania uwag lub propozycji zmian do projektu dokumentu.

W dokumencie możemy dowiedzieć się o modernizacji istniejącej ścieżki rowerowej od skrzyżowania ulic Sadowej i Słonki do boiska przy boisku Górala Żywiec. Ma zostać także wybudowana ścieżka od kładki na Leśniance do granicy z gminą Radziechowy-Wieprz, a także od mostu Trzebińskiego do gminy Świnna. Plan zakłada także budowę ścieżki łączącej Żywiec z Bielskiem-Białą. Nad Jeziorem Żywieckim ma zostać wybudowana ścieżka od Działów Zadzielskich do gminy Czernihców. 
Projekt dokumentu, jak i formularz zgłaszania uwag/zmian są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.zywiec.pl, w Biuletynie Informacji Miasta Żywiec, a także w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Żywcu, Rynek 2 w pokoju nr 101 budynek B w godz. 7.30-15.30 w dni robocze. Konsultacje będą prowadzone  od dnia 3.11.2023 roku do dnia 24.11.2023 roku.

Uwagi i wnioski do dokumentu można składać w następujących formach:

  • drogą elektroniczną bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez formularz elektroniczny https://forms.office.com/e/4J04ptTwA8 ;
  • drogą korespondencyjną, pocztą tradycyjną na adres Urzędu Miejskiego w Żywcu (Rynek 2, 34-300 Żywiec)
  • bezpośrednio w wersji papierowej - Dziennik Podawczy pok. 10 parter budynek A.
  • ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miejskiego w Żywcu (Rynek 2, 34-300 Żywiec, pokój 101 budynek B).

Organem właściwym do rozpatrzenia uwag jest Urząd Miejski w Żywcu.

Uwagi i wnioski powinny zawierać dane zgłaszającego. Uwagi zgłaszane po 24.11.2023 r. pozostaną bez rozpatrzenia.