Biznes
W związku z obchodami Światowego Dnia Pszczoły Podstrefa Sosnowiecko-Dąbrowska gościła najmłodszych uczniów ze Szkoła Podstawowa nr 45 im. Janusza Korczaka w Sosnowcu, którzy podczas warsztatów edukacyjnych, prowadzonych przez Krzysztofa PoppeŚląskie Miody - Pasieki Miejskie, dowiedzieli się prawie wszystkiego o sekretnym życiu pszczół.
Uczestnicy warsztatów przekonali się także, jak ważne są te maleńkie owady dla środowiska i życia człowieka oraz w jaki sposób zachowywać się w ich obecności. Podczas wizyty oficjalnie została otwarta pierwsza pasieka #KSSE, która będzie jednym z punktów na mapie Pszczelej Ścieżki tworzonej przez Miasto Sosnowiec łączy w ramach projektu #BeePathNETReloaded.
Kilka kilometrów dalej w Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu, Podstrefa zorganizowała we współpracy z Hospicjum Sosnowieckim im. św. Tomasza Apostoła warsztaty dla dorosłych i seniorów.
 Rola pszczół w przyrodzie jest niebagatelna. Zapylają one aż 77 % gatunków roślin, z których wytwarzane są produkty spożywcze roślinnego pochodzenia. Owadom tym zawdzięczamy produkcję jednej trzeciej żywności na całym świecie. Niestety populacja pszczół w skali świata stale się zmniejsza. Spadek liczebności owadów zapylających już dziś powoduje straty w sektorze produkcyjnym i medycznym, ma także fatalne skutki dla środowiska – mówi Mateusz Rykała, Wiceprezes #KSSE. - Dlatego #KSSE włącza się aktywnie w projekt i działania edukacyjne w tym zakresie, gdyż widzimy jak ważne jest to dla jakości naszego przyszłego życia – dodaje.
 Od pszczół możemy nauczyć się wiele m.in. pracowitości, pracy w zespole czy dostosowywania się do każdych warunków. Katowicka SSE wie jak ważna jest rola pszczół w ekosystemie, dlatego chętnie wspieramy takie inicjatywy - podkreśla dr Janusz Michałek, Prezes KSSE