Mieszkańcy skarżą się na stan drogi w centrum Żywca

Patrząc na stan ulicy Rzeźniczej w Żywcu Zabłociu aż trudno uwierzyć, że droga ta znajduje się w centrum Żywca. Stan jezdni to jednak nie jedyny problem mieszkańców. Wielu kierowców widząc nawierzchnię, jaka znajduje się w tym miejscu stwierdza, że droga ta nie jest uczęszczana i parkuje pojazdy w taki sposób, że niejednokrotnie mieszkańcy nie mogą dojechać do swoich posesji. 

 Ulica Rzeźnicza jest ulicą boczną od ulicy Dworcowej. Znajduje się przy skrzyżowaniu z ulicą Wesołą i ma długość około 100 m. Jak w rozmowie z naszą redakcją informują mieszkańcy - od wielu lat zabiegają o remont ulicy i położenie w tym miejscu nakładki asfaltowej. Bezskutecznie, "przez obecny wygląd drogi w centrum miasta skłania wielu kierowców do łamania zakazu parkowania, przez co zostaje często całkowicie zablokowana" - mówi jeden z mieszkańców. Prowizoryczne remonty nawierzchni m.in. wyrównywanie dziur nie przyniosły żadnego efektu i w krótkim czasie ulica ponownie zaczęła przypominać "drogę księżycową". 
Burmistrz Żywca Antoni Szlagor zapytany przez nas o sprawę ulicy Rzeźniczej przyznaje, że problem jest znany władzom Miasta. "Ulic oczekujących na remont, bądź położenie nakładki asfaltowej jest w Żywcu bardzo dużo. Sukcesywnie wykonujemy takie prace. Ku końcowi mają się prace m.in. przy ulicy Witosa" - informuje Antoni Szlagor. Niestety, jak się dowiedzieliśmy prace remontowe przy ulicy Rzeźniczej nie są zaplanowane na bieżący rok. O sprawie będziemy informowali na bieżąco. 

Autor: PW  


Drukuj   E-mail