Powiat Żywiecki otrzymał dotację z rządowego funduszu rozwoju dróg

Powiat Żywiecki otrzymał dotację z rządowego funduszu rozwoju dróg

Rząd przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Suma środków które otrzymają samorządy w powiecie żywieckim wynosi 8 491 660,70 zł.

Powiat Żywiecki otrzymaną dotację przeznaczy na realizację dwóch inwestycji powiatowych:

  • Pierwsza z nich to przebudowa drogi powiatowej nr 1425 S Wieprz - Juszczyna - Jeleśnia w miejscowości Wieprz w Gminie Radziechowy - Wieprz wraz z budową kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego i przebudową kolidujących urządzeń obcych. Wysokość dotacji na ten cel to 2 427 920,00 zł
  • Druga inwestycja to przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1405 S Żywiec-Lipowa-Buczkowice (ul. Leśnianka) w Żywcu. Wysokość dotacji na ten cel to 3 795 270,40 zł

Gmina Jeleśnia dotację w wysokości 1 783 724,50 zł przeznaczy na przebudowę drogi gminnej - ul. Szczyrbok w miejscowości Korbielów.

Gmina Węgierska Górka dotację w wysokości 484 745,80 zł przeznaczy na przebudowę drogi gminnej nr 596069S w Węgierskiej Górce poprawiającej skomunikowanie dróg krajowych i powiatowych.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Informacja: Starostwo Powiatowe Żywiec