Szpital Żywiec. Dobro pacjenta na pierwszym miejscu

Szpital Żywiec. Dobro pacjenta na pierwszym miejscu
Biznes Odsłony: 1732

W ubiegłym tygodniu zarząd Szpitala Żywiec wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Żywcu podsumowali cztery miesiące działalności placówki.

Dobro pacjenta

Jak podkreślają przedstawiciele IntelHealth Canada – mottem Szpitala Żywiec jest „Dobro Pacjenta”. Dlatego placówka wyposażana jest w najnowsze technologie oraz wysokiej jakości sprzęt medyczny. Zakupiony został m.in. sprzęt diagnostyczny do wykonywania diagnostyki obrazowej, co pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na rezonans magnetyczny lub badanie tomografem w ramach NFZ do okresu 7 - 10 dni. W ubiegłym tygodniu Szpital Żywiec otrzymał zamówiony angiograf . Ponadto, Szpital Żywiec wyposaża pracownię hemodynamiczną, dającą możliwość szybkiego leczenia zawału.

Nowy szpital, stary kontrakt

Największym problemem jest to, że nowa placówka funkcjonuje w ramach starego kontraktu. Jak zapewnił starosta żywiecki Andrzej Kalata – Starostwo Powiatowe w Żywcu podejmuje działania, by to się zmieniło.

Będą nowe oddziały

Planowane jest również otwarcie nowych oddziałów, wśród nich oddział neurologiczny, który pozwoli na opiekę nad pacjentami m.in. po udarach. Oddział neurologiczny w Szpitalu Żywiec ma zostać uruchomiony jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Bezpłatne znieczulenia

Szpital Żywiec ma być placówką, która będzie zapewniała komfortowe leczenie oraz dostępność do szerokiego wachlarza badań – zapewniają przedstawiciele IntelHealth Canada. Duży nacisk będzie kładziony na anestezjologię. Planowane jest przeprowadzanie badań endoskopowych ze znieczuleniem, przypomnijmy że NFZ nie finansuje do gastroskopii i kolonoskopii. W Szpitalu Żywiec takie znieczulenie ma być dostępnie nieodpłatnie dla pacjenta, koszt będzie ponosiła placówka. Szpital Żywiec zamierza również wprowadzić znieczulenie przy porodzie naturalnym, którego również nie obejmuje finansowanie NFZ.

Drukuj