Żywiec: co dalej z Akwarium i Kolorową?

Żywiec: co dalej z Akwarium i Kolorową?

W ostatnich dniach na dziedzińcu pomiędzy budynkiem "Kolorowej" a dawna siedzibą Klubu Środowiskowego Akwarium pojawiło się ogrodzenie, które uniemożliwia przejście pomiędzy dwoma pawilonami. Czy to oznacza, że rozpoczyna się zapowiadana od kilku lat rozbudowa obiektu wraz z budową nowego placu zabaw?

Pierwsze plany 6 lat temu

Informacja o planach rozbudowy Galerii Kolorowa pojawiła się po raz pierwszy w roku 2014. Inwestycja zakładała nie tylko rozbudowę obiektu handlowego i Klubu Środowiskowego Akwarium, ale również nowe miejsca wypoczynku - w okolicach nowego obiektu wybudowane miały być boiska, m.in. do tenisa oraz plac zabaw. Całość miała być bezpieczna i monitorowana. Inwestycja – jak wówczas dowiedział się nasz portal – miała powstać w wyniku współpracy właściciela "Kolorowej" oraz spółdzielni mieszkaniowej "Gronie". Poza wizualizacjami nie podano w 2014 roku żadnych konkretnych informacji, zwłaszcza dotyczących dat rozpoczęcia prac.
Przypomnijmy, że właścicielem obiektu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gronie” a zarządcą Miasto Żywiec.

Parking podziemny i rozbudowa

W roku 2018 pojawiły się konkretniejsze informacje dotyczące rozbudowy budynku „Kolorowej”, modernizacji pomieszczeń Klubu Środowiskowego „Akwarium” oraz placu zabaw przy tym obiekcie. Z opublikowanych wówczas informacji wynikało, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gronie” uzgodniła plany rozbudowy i modernizacji. Poinformowano wówczas, że pod placem zabaw zostanie wybudowany parking podziemny, a na nim zgodnie z załączoną koncepcją nowy plac zabaw. Dotychczasowy budynek Klubu Akwarium miał zostać wyburzony, a powierzchnia nowo budowanego obiektu zwiększona do około 450m2. Według informacji z września 2018 roku umowa z prywatnym inwestorem była finalizowana, a po jej podpisaniu inwestycja miała się rozpocząć.

Minęły dwa lata. Przeszkodą pandemia koronawirusa?

Po upływie dwóch lat przy budynku „Kolorowej” nic się nie zmieniło. Nasz portal skierował do Spółdzielni Mieszkaniowej „Gronie” pytanie o status klubu Akwarium, przyszłość tego obiektu i zlokalizowanego przy nim placu zabaw oraz termin rozpoczęcia prac i ich zakres. Jak przekazali nam przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej „Gronie” – „Zgodnie z podpisaną umową, Dzierżawca obiektu ma wybudować pomieszczenia dla Klubu Akwarium, z przeznaczaniem na nieodpłatne ich użytkowanie przez MCK. Inwestor przedstawił koncepcję rozbudowy klubu, jednak ze względu na sytuację związaną z pandemią, pierwotnie zakreślone terminy, musiały ulec wydłużeniu. Wszystkim stronom zależy na jak najszybszym wykonaniu inwestycji, jednakże obecnie nie jesteśmy w stanie podać wiążącej daty rozpoczęcia inwestycji.

Źródło wizualizacji: FB Antoni Szlagor


Drukuj   E-mail