Dwa nowe ambulanse dla powiatu żywieckiego

Spółka Ratownictwo Medyczne w Żywcu uzyskała wsparcie finansowe ze środków rządowych przyznanych Powiatowi Żywieckiemu na zakup dwóch nowych, specjalistycznych ambulansów medycznych wraz z wyposażeniem. Suma przyznanych dotacji to 1 200 000,00 zł.
W dniu dzisiejszym w siedzibie Ratownictwa Medycznego w Żywcu Sp. z o.o., Ministrowie: Stanisław Szwed i Grzegorz Puda, Posłowie RP: Kazimierz Matuszny, Przemysław Drabek i Grzegorz Gaża, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz uroczyście przekazali Prezesowi Zarządu Spółki RMŻ Piotrowi Dziedzicowi symboliczne czeki finansowe, będące gwarantem otrzymania środków na ten zakup. Powiat Żywiecki reprezentowali Starosta Andrzej Kalata i Wicestarosta Stanisław Kucharczyk.
W wyniku postepowania przetargowego jeden ambulans został już zakupiony
i od dnia 1 września 2023 roku jest wykorzystywany przez Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w Rajczy. Obecnie prowadzone jest postępowanie na zakup drugiej karetki.
„Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tak znaczące wsparcie Ratownictwa Medycznego. Wymiana floty wpłynie na poprawę i wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego oraz wzmocni zasoby sprzętowe Ratownictwa w Powiecie Żywieckim. Ambulanse, wyposażone
w wysokiej klasy sprzęt medyczny, służyć będą ratowaniu życia i zdrowia, niesieniu pomocy i wsparciu lokalnej społeczności Żywiecczyzny, a dla personelu medycznego będą nowoczesnymi narzędziami wpływającymi na poziom i jakość wykonywanej pracy” – podkreślił Starosta Żywiecki Andrzej Kalata.
Przeczytaj także

Wyskakane zakończenie ferii – Zimowy Festiwal Dmuchańców w Żywcu
25.02.2025 18:39
Beskidzki Klub Biznesu – Twoja Przepustka do Świata Możliwości!
25.02.2025 16:58
Zamówienia na pączki z Restauracji 3 Poziomki na Tłusty Czwartek
21.02.2025 18:21
Zapraszamy do Parku Fantazja w Andrychowie w okresie ferii zimowych!
30.01.2025 10:47
Kraina Radości Active & Fun – wielka frajda dla najmłodszych!
03.12.2024 18:30