Dzień Plenerowy 56. Godów Żywieckich w Milówce

Już w najbliższą sobotę – 18 stycznia – mieszkańcy oraz turyści będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym – Dniu Plenerowym 56. Godów Żywieckich w Milówce.
To tradycyjne święto, które co roku przyciąga licznych gości, rozpocznie się o godzinie 9:00 sygnałem trombity, który zainauguruje festiwal obrzędów i folkloru.
Pierwsza część wydarzenia odbędzie się na Rynku w Milówce, gdzie na uczestników czekać będą emocjonujący konkurs trzaskania z bata. To niecodzienna okazja, aby zobaczyć, jak lokalne zwyczaje i tradycje ożywają na oczach publiczności. Uczestnicy będą mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności w tej nietypowej konkurencji, która przyciąga zarówno pasjonatów, jak i ciekawskich.
O godzinie 10:30 rozpocznie się barwny korowód grup obrzędowych, który wyruszy z Rynku i dotrze do Amfiteatru nad Sołą. To wyjątkowy moment, w którym tradycja splata się z radością i wspólnotą. Uczestnicy, przebrani w wyjątkowe stroje, będą prezentować swoje umiejętności i obrzędy, wprowadzając widzów w atmosferę lokalnych zwyczajów.
O 11:00 na placu przed sceną Amfiteatru rozpoczną się prezentacje konkursowe Dziadów Noworocznych oraz Jukacy z Zabłocia. To niezwykle barwne i pełne energii widowisko przyciągnie zarówno dorosłych, jak i dzieci, oferując niezapomniane wrażenia oraz możliwość poznania bogatej kultury Żywiecczyzny.
Grupy jakie zaobaczymy podczas występu:
Przeczytaj także

Piknik Majowy w Wieprzu!
30.04.2025 21:46
Jak złapałem diabła – pierwszy odcinek serii “Zbójnickie Opowieści”
30.04.2025 11:57
X Końska Zajawka w Węgierskiej Górce
30.04.2025 11:52
Polski Związek Wędkarski Żywiec Zabłocie zaprasza na podwójne zawody wędkarskie
30.04.2025 10:49
Przedszkole im. Władysława Pieronka w Radziechowach w gronie finalistów konkursu Edukacja Regionalna w Szkole
30.04.2025 10:45