17 kwiecień
2025

Koncert charytatywny dla Weroniki Drobisz

Autor: Redakcja Data publikacji: 03.02.2018 15:37

Przypominamy, że już jutro w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbędzie się koncert charytatywny dla Weroniki Drobisz. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. 

Podczas koncertu wystąpi:

Karolina Wieczorek – sopran
Absolwentka Liceum Muzycznego w Katowicach im. K. Szymanowskiego, gdzie uzyskała tytuł zawodowy: muzyk-instrumentalista specjalizacji gry na fortepianie pod kierunkiem mgr Liubow Nawrockiej.
W roku 2005 – 2007 studentka Akademii Muzycznej w Katowicach im. Karola Szymanowskiego, na wydziale wokalno-instrumentalnym w klasie śpiewu ad. II st. Agaty Kobierskiej.
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego, Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dr Katarzyny Oleś-Blacha (śpiew z wyróżnieniem). Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich, m.in. u maestro:
S. Toczyskiej,
T. Żylis-Gary,
R. Karczykowskiego,
M. Rzepki,
M. Walewskiej,
A. Kruszewskiego
P. Esswood’a,
E. Blahova,
A.Teligi.
Nieprzeciętna biegłość głosu, którą posiada predysponuje ją do wykonywania skomplikowanych partii koloraturowych dzieł m.in. Haendla, Vivaldiego, Purcella, Mozarta, Donizettiego, Rossiniego, Belliniego.

ks. Paweł Sobierajski – tenor

Tenor; absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (doktor nauk teologiczno-pedagogicznych), Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (doktor habilitowany wokalistyki) oraz Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie (psycholog muzyki).
Edukację wokalną na Wydziale Wokalno-Aktorskim katowickiej Akademii Muzycznej ukończył w 1999 r. w klasie śpiewu solowego maestry Anny Kościelniak, uczennicy legendarnej Ady Sari, zdobywając dyplom z wyróżnieniem. Jest laureatem międzynarodowych konkursów wokalnych w Karlowych Varach (1997r.) i Trnawie (1998r.).

Ma na swym koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji. Na co dzień współpracuje z wieloma pianistami, organistami, orkiestrami operowymi i filharmonicznymi, uczestnicząc w różnych koncertach i festiwalach. Występuje na Litwie i na Słowacji oraz w Czechach, Austrii, Niemczech, Francji, Belgii, we Włoszech, wykonując szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy, arie operowe oraz pieśni ze światowego repertuaru.

Od 2002 r. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu (PSPŚ), od 2004 r. European Voice Teachers Association (EVTA), a od 2009 r. Polskiego Towarzystwa Teologicznego (PTT). Jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach (śpiew solowy, pedagogika, metodyka ogólna, metodyka przedmiotowa, komunikacja interpersonalna) oraz Studium Teatralnego przy Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach (psychologia z elementami filozofii).

Jest autorem publikacji naukowych z dziedziny wokalistyki, komunikacji interpersonalnej oraz pedagogiki i psychologii muzyki. Jest także współzałożycielem kwintetu wokalnego Servi Domini Cantores, tworzonego przez księży wokalistów, absolwentów akademii muzycznych, z którymi prowadzi ożywioną działalność ewangelizacyjno-koncertową. Od 2000 r. prowadzi intensywną działalność szkoleniową wśród młodzieży, rodziców, nauczycieli, wychowawców, studentów, nauczycieli akademickich, duchowieństwa, lekarzy, pielęgniarek, menedżerów, brokerów, pracowników administracji samorządowej i w innych środowiskach, dotyczącą wielu istotnych zagadnień, np.: problemów wychowawczych, komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem, psychoterapii uzależnień, technik negocjowania, kierowania zespołami ludzkimi oraz motywowania pracowników.

Mirella Malorny-Konopka – pianistka

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. W. Świtały oraz w klasie kameralistyki prof. R. Strokosz-Michalak (2008).

Współpracując z wieloma instrumentalistami i wokalistami, bierze udział w licznych konkursach, festiwalach i koncertach. Jest laureatką nagród za wyróżniający akompaniament w następujących konkursach: Międzynarodowy Konkurs Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku, Międzynarodowy Konkurs im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej, Międzynarodowy Konkurs Wokalny „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach, Międzynarodowy Konkurs Wokalny „Iuventus canti’’ we Vrablach (Słowacja), Ogólnopolski Konkurs im. K. Kurpińskiego w Włoszakowicach.

W charakterze pianisty-akompaniatora brała udział m.in. w Ogólnopolskim Festiwalu Puzonowym w Warszawie, Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Borowickiej w Krakowie, Konkursie Sztuki Wokalnej im. A. Sari w Nowym Sączu, Międzynarodowym Konkursie Muzyki Wokalnej w Kudowie-Zdrój, Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. A. Didura w Bytomiu, Międzynarodowym Konkursie im. S. Moniuszki w Warszawie. Występowała w ramach Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy, Festiwalu Bel canto per sempre we Włocławku, Festiwalu Lato na Grochowskiej (Sinfonia Varsovia), Festiwalu Ave Maria w Czeladzi, Festiwalu Tydzień Talentów w Kąśnej Dolnej, a także Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdrój akompaniując znakomitym solistom takim jak B. Kubiak i A. Szerszeń. Podczas odbywającego się w Goeteborgu (Szwecja) Międzynarodowego Festiwalu Puzonowego wykonała recital towarzysząc solistom: M. Pietraszko (New York City Opera), L.G. Dimle (Goeteborg Symphony Orchestra), M. Konopka (Filharmonia Śląska), T. Hajda (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia). Od kilku już lat regularnie koncertuje w ramach Festiwalu Puzonowego Żywieckie Suwakowanie akompaniując wielu wybitnym instumentalistom takim jak: D.P. Pollard (Metropolitan Opera New York), T. Hutchinson (New York City Opera), J. Urbańczyk (NOSPR).

Jako solistka występowała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją S. Chrzanowskiego, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją M.J. Błaszczyka, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją S. Chrzanowskiego, Polską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją A. Affeltowicza, Orkiestrą Musici de Silesia pod dyrekcją W. Barczyńskiego.

W sezonie artystycznym 2008/2009 rozpoczęła stałą współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej. Oprócz tego współpracuje gościnnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Bielską Orkiestrą Festiwalową, Mikołowską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Filharmonii Rybnickiej, Gliwicką Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Muzyki Nowej. Od 2008 r. pracuje na stanowisku wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-instrumentalnym.

Oprócz tego pojawi dię duet Weronika Sergiel, Mikołaj Talik – duet tańca towarzyskiego klasy A oraz Miejska Orkiestra Dęta z Żywca pod Dyrygenturą Pana Szymona Piątka.

Zdjęcie: FB Ewa Drobisz

Przeczytaj także

Wyskakane zakończenie ferii – Zimowy Festiwal Dmuchańców w Żywcu

W dniach 1-2 marca 2025 hala sportowa w SP9 w Żywcu zamieni się w prawdziwy raj dla dzieci i ich…
Czytaj więcej

Beskidzki Klub Biznesu – Twoja Przepustka do Świata Możliwości!

Wyobraź sobie, że Twój biznes to samotny wędrowiec na górskim szlaku – silny, pełen potencjału, ale napotykający na swojej drodze…
Czytaj więcej

Zamówienia na pączki z Restauracji 3 Poziomki na Tłusty Czwartek

Zbliża się Tłusty Czwartek, a restauracja 3 Poziomki ma przyjemność ogłosić, że przyjmuje zamówienia na pączki, które można odebrać osobiście…
Czytaj więcej

Zapraszamy do Parku Fantazja w Andrychowie w okresie ferii zimowych!

  Szukasz miejsca, gdzie dzieci mogą spędzić czas na świetnej zabawie, a Ty się zrelaksować? Park Fantazja to idealne rozwiązanie!
Czytaj więcej

Kraina Radości Active & Fun – wielka frajda dla najmłodszych!

W Jeleśni działa przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa dla dzieci – Kraina Radości Active & Fun! To wyjątkowe 80 m², które zostały zaprojektowane…
Czytaj więcej

Spodnie robocze – funkcjonalność, komfort i trwałość w jednym modelu

W świecie odzieży roboczej liczy się nie tylko wytrzymałość, ale także wygoda użytkowania i funkcjonalność dostosowana do warunków pracy. Profesjonaliści,…
Czytaj więcej