Zespół Szkolno - Przedszkolny w Twardorzeczce organizuje kiermasz ciast dla Justynki z Radziechów. 
W dniu 3 lutego 2023r.  parking przykościelny oraz na plac zabaw przy obydwu radziechowskich przedszkolach zapełnił się barwnymi postaciami dziadów noworocznych, którym przygrywała góralska kapela.
Kino Janosik wraz ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział w Katowicach zapraszają na seans filmu dokumentalnego "SĘDZIOWIE POD PRESJĄ" i spotkanie z jego Twórcami: reżyserem Kacprem Lisowskim oraz producentką Iwoną Harris.
Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni organizuje bal karnawałowy dla dzieci. 
Miejskie Centrum Kultury w Żywcu zaprezentowało program działań na ten miesiąc.
Przeglądy kolęd i pastorałek to wspaniała okazja do upowszechniania bogatej tradycji naszego regionu i pielęgnowania dziedzictwa naszych przodków, a także czas, kiedy można zaprezentować efekty pracy podczas całorocznych spotkań warsztatowych.
W gminie Radziechowy-Wieprz odbędzie się zabawa ostatkowa dla dzieci i młodzieży!
Po raz kolejny Szkoła Podstawowej w Żabnicy zorganizowała Powiatowy Przegląd Kolęd i Pieśni Zimowych w Języku Angielskim i Niemieckim.
Na niezwykłe, wzruszające, pełne emocji spotkanie zaprosiła w piątek Żywiecka Biblioteka Samorządowa.
Ostatnie miesiące intensywnych prób i występów zespołu Regionalnego Dolanie przyniosły wiele pięknych sukcesów, nagród i wyróżnień.
Centrum Kultury Sportu i Rekreacji podsumowało tegoroczne ferie zimowe!
Tradycyjnie WOŚP zagrał dziś również w Gminie Świnna. Sztab z Gminy Świnna może pochwalić się piękną sumą, którą udało się dziś uzbierać, w czym pomogli wolontariusze, muzycy oraz osoby, które przekazały przedmioty na licytacje.