28 kwietnia br. odbędzie się rozpoczęcie sezonu pasterskiego w wojewódzkie śląskim. 
Żywiecki zespół Sonbird nagrał nowy kawałek pt. "W innym czasie". 
Amatorska grupa teatralna TEATR Młodych Dusz poszukuje aktorów oraz pracowników technicznych przy produkcji teatralnej.
W miniony weekend odbyły się turnieje tańca, w których brały udział formacje ze Szkoły Tańca Swing Żywiec. 
Jutro na boisku klubu TS Koszarwa odbędzie się Piknik Rodzinny. 
20 kwietnia 2024 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbędzie się koncert charytatywny dla małej Kamilki Procner z Pietrzykowic.
Szkoła Tańca Swing Żywiec organizuje ostatni przed wakacjami kurs tańca towarzyskiego dla narzeczonych, który ma na celu przygotowanie przyszłych małżonków do pierwszego tańca na ich weselu. Jest to doskonała okazja nie tylko do nauki nowych umiejętności tanecznych, ale również do spędzenia czasu razem i stworzenia wspólnych wspomnień.
MOTO ROCK Festiwal powraca! Dwudniowy festiwal rockowy połączony z międzynarodowym zlotem motocyklowym ponownie zagości w sercu polskich gór! Z fanami motocykli, dobrego towarzystwa i rockowego brzmienia widzimy się w dniach 23-24 sierpnia w Żywcu w Amfiteatrze Pod Grojcem.
Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej zakończył etap oceniania prac w I edycji konkursu "Na Szczycie" im. Mietka Krzaka.
Dnia 30 kwietnia br. upływa termin składania wniosków o wpisy do Złotej Księgi Miasta Żywca.
11 kwietnia - już po raz dwunasty Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka przeprowadził Dyktando Gwarowowe im. Renaty Madejczyk „Nigdy nie zaginie górolskie godanie”.
Już w najbliższy weekend odbędą się dwa premierowe spotkania z Szymonem J. Wróblem dotyczące jego najnowszej książki „ZAWIESZENI, o zganionych i ludziach którzy ich szukają.”.