Najnowsze

Jeż ze Zgierza przyjeżdża do Żywca!

Jeż, którego znamy jako bohatera książki Wandy Chotomskiej rozpocznie podróże po 10 miastach i miejscowościach Polski, będzie poznawał lokalne dziedzictwo i ciekawe historie. Jego przygody zostaną opisane i wydane w kolejnej książce napisanej z mieszkańcami miejscowości. Jeż odwiedzi również nasze miasto!

Jeż ze Zgierza przyjeżdża do Żywca!

Węgierska Górka zaprasza do biblioteczek plenerowych!

Czym są biblioteki plenerowe? Jak działają? Zasady korzystania z biblioteki plenerowej są proste. Każdy może wybrać książkę z półki i wziąć ją ze sobą, a po przeczytaniu odłożyć ją dla kolejnego czytelnika. Można też przynieść swoje książki i puścić w obieg czytelniczy. Gmina Węgierska Górka może już poszczycić się taką infrastrukturą i zaprasza do korzystania z zasobów plenerowej biblioteki.

Węgierska Górka zaprasza do biblioteczek plenerowych!

Nowa wystawa plenerowa "Tęsknimy za Wami" na żywieckim Rynku

Dokładnie 8 marca minął dokładnie rok, kiedy Miejskie Centrum Kulturyw Żywcu zorganizowało ostatnie wydarzenie przy komplecie publiczności. Od tamtej  pory zarówno wydarzenia w MCK, jak i w amfiteatrze Pod Grojcem albo się nie odbywały (odwołano m.in. Tydzień Kultury Beskidzkiej w dotychczasowej formie, koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, czy Dni Żywca) albo odbywały się bez publiczności, wyłącznie on-line lub przy ograniczonej zgodnie z reżimami sanitarnymi publiczności.
Nowa wystawa plenerowa "Tęsknimy za Wami" na żywieckim Rynku

Ponad 100 uczniów nagrodzonych w konkursie

W dniu 17 marca 2021 r. w Wydziale Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego  w Żywcu odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, oceniającej prace, które zostały zgłoszone do konkursu plastycznego o tematyce świątecznej pn. „Wielkanoc w tradycji naszych przodków” zorganizowanego przez Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łodygowicach oraz Muzeum Miejskim w Żywcu. W tym roku pomimo pandemii padł rekord, na konkurs wpłynęło 420 prac z terenu całego Powiatu Żywieckiego.

Ponad 100 uczniów nagrodzonych w konkursie
Image