Juszczyna Festiwal zbliża się wielkimi krokami. W tym roku festiwal gra dla Ignasia, który potrzebuje pilnej operacji oraz na rzecz wsparcia zbiórki na zakup defibrylatora AED dla Juszczyny. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji oraz niezapomniane występy muzyczne.
Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka serdecznie zaprasza młodzież do 18. roku życia do udziału w projekcie „#zmalujmyDOBRO – street art na prowincji”.
Juszczyna Festiwal w tym roku gra dla Ignasia zmagającego się z wrodzonym niedorozwojem kości oraz na rzecz wsparcia zbiórki na zakup defibrylatora AED dla Juszczyny.
GOK w Świnnej nie zwalnia tempa. Szykują się kolejne wakacyjne przygody!
20 lipca (sobota) odbędzie się kolejna, szósta już edycja Biesiady Ujsolskiej.
Bp Piotr Greger przewodniczył 7 lipca 2024 r. Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację ks. Michała Rapacza parafii św. Wawrzyńca DM i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy na Żywiecczyźnie, gdzie wyniesiony niedawno na ołtarze męczennik posługiwał w latach 1933-1937 jako wikariusz. Wierni dziękowali jednocześnie Bogu za 355 lat obecności cudownego wizerunku Matki Bożej Kazimierzowskiej – „Królowej Beskidów” i „Pani Rajczańskiej” oraz za 7. rocznicę koronacji obrazu. Uroczystości miały wymiar diecezjalny.
W Amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu odbędzie się jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Pilsko.
W dniach 19-21 lipca na żywieckim Rynku odbędzie się Jarmark św. Wita.
Już od jutra nasze miasto po raz kolejny zamieni się w puzonową stolicę świata, a to wszystko za sprawą osiemnastej edycji festiwalu Żywieckiego Suwakowania, czyli międzynarodowych spotkań puzonowych w Żywcu.
Gminna Biblioteka Publiczna w Łękawicy organizuje cykl spotkań dla dzieci w wieku 5-12 lat pt. Wakacje z biblioteką. 
W dniach 20-21 lipca br. w gminie Gilowice odbędą się Dni Gminy!