Zespół Pieśni i Tańca "Żywczanie" ogłosił nabór dzieci od lat 6 i młodzieży od lat 13. 
W żywieckiej Bibliotece Samorządowej odbędzie się koncert gitarowy w wykonaniu Pawła Ignatowicza. Wydarzenie odbędzie się w ramach Nocy Bibliotek. 
27 września 2022 r. w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka odbył się Festiwal Piosenki Wojennej.  Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali piękne interpretacje. Cieszymy się, że wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. To ważne by wychowywać młodsze pokolenia w duchu patriotyzmu i poszanowania historii.  Na scenie prezentowali się soliści oraz grupy.
„Drzewem jestem” to ponad 60 wielkoformatowych ołówkowych rysunków, które swój początek miały w realnej rzeczywistości nadwiślańskich łąk. Tamtejsze wierzbowe „matuzalemy” stały się ich pierwowzorem, by później w przestrzeni pracowni stać się artystycznym i metaforycznym „obrazem człowieczym”.
Za nami ekologiczny piknik na żywieckim Rynku, w ramach którego mogliśmy brać udział w wielu atrakcjach.
W Wieprzu, gmina Radziechowy-Wieprz działają harcerze z XIII Drużyny Harcerskiej ‘TERRA’ . Drużyna należy do hufca ZHP Węgierska Górka. Drużyna działa od roku – dokładnie od października 2021 – i zrzesza młodzież od 10 roku życia wzwyż. Nazwa pochodzi z łaciny i oznacza ‘Ziemia’, ponieważ drużyna chce stawiać na budzenie świadomości ekologicznej i naukę związaną z ochroną środowiska – oczywiście jako dodatkowy, ale równie ważny punkt naszego działania. 
Asysta Żywiecka dnia 28 września na zaproszenie Poseł Małgorzaty Pępek odwiedziła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Gminna Biblioteka Publiczna w Gilowicach od czerwca 2022r.  w wybranych bibliotekach Powiatu Żywieckiego realizowała zadanie Jestem EKO a Ty?
Jesienna aura zawitała na dobre.Kino Janosik zaprasza na duże dawki dobrego filmu.
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza samorządy, instytucje kultury, szkoły, organizacje społeczne i mieszkańców do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe, w ramach corocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Swój udział w akcji można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie www.niepodlegla.gov.pl 
Już 10 października w Zagrodzie Plebańskiej w Cięcinie odbędzie się PIKNIK I BIEG CHARYTATYWNY – BIEGNIEMY DLA MIKOŁAJA.
  Tradycyjnie początkiem jesieni rolnicy z parafii Cięcina podziękowali za miniony sezon.