Kultura
15. FESTIWAL GÓRSKI ADRENALINIUM (21-23.10) to trzydniowe kameralne wydarzenie filmowo – górskie z najlepszymi filmami podróżniczymi, gośćmi, panelami eksperckimi i koncertami.
 
Obecnością w tym roku zaszczycą nas osławiona podróżniczka – Elżbieta Dzikowska, reportażysta wojenny – Wojciech JagielskiJureccy, prowadzący blog „Świat naszymi oczami", narciarz ekstremalny i paralotniarz – Peter Chrzanowski oraz chłopaki z beskidzkiego teamu, zdobywcy Broad Peak i K2 w 9 dni – Piotr Krzyżowski i Mariusz Hatala.
 
Na scenie muzycznej – Bass Astral oraz kwartet Czerwi & Damasiewicz, który stworzył muzyczne widowisko do filmowych opowieści Marka Tomalika.
 
W tym roku część działań chprzenosimy do namiotu oraz w plener. W ten sposób wzbogacimy festiwal o warsztaty dla rodzin, stoiska lokalnych rękodzielników, plogging biegowy, stoiska animacji dla dzieci, prowadzone przez współpracujące z nami organizacje pozarządowe, GOPR i PTTK. Rozwijamy festiwal z dbałością o kontent merytoryczny oraz lokalny charakter.
 
Mamy nadzieję, że w ten sposób festiwal będzie nie tylko doskonałą marką regionu, ale i turystycznym magnesem dla Żywca i Podbeskidzia.
 
15. Festiwal Górski Adrenalinium został objęty Honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego
 
Cały program znajduje się na stronie www.adrenalinium.pl
Karnety w cenie 120 zł już w przedsprzedaży.