Gra miejska "Śladami Rzeczypospolitej" w Żywcu

Gra miejska "Śladami Rzeczypospolitej" w Żywcu

Tegoroczna majówka już po raz drugi odbędzie się w cieniu pandemii. Żeby uniknąć bezczynności i nudnego siedzenia w domu, Komenda Hufca ZHP Żywiec zaprasza wszystkie zuchy, harcerzy, ich rodziny oraz każdego chętnego do udziału w grze miejskiej “Śladami Rzeczypospolitej” na terenie miasta Żywiec!

Gra jest w pełni nastawiona na osobistą interakcję, dzięki czemu ryzyko zakażenia się wirusem SARAS-CoV-2 podczas gry jest minimalne.

Trasa gry obejmuje 8 charakterystycznych punktów w Żywcu, na których w dniach od 1 do 3 maja znajdować będą się karty gry ze specjalnymi kodami QR, po zeskanowaniu których każdy uczestnik uzyska dostęp do formularza z pytaniami obejmującymi tematykę m.in. historii i geografii naszego kraju. Na każdym punkcie należy podać swój adres e-mail, który jest wyróżnikiem każdego uczestnika/patrolu oraz nazwę patrolu, którą wymyśla każdy uczestnik i podaje na każdym kolejnym punkcie (ważne, aby używać cały czas tej samej nazwy!).

Jak to działa?

Kod QR to unikalny znak graficzny, w którym zapisana jest informacja, do której dostęp uzyskujemy po zeskanowaniu go aparatem w naszym telefonie za pomocą specjalnej aplikacji.

Do zeskanowania kodu należy użyć jednej z aplikacji dostępnych w Google Play (system Android) lub App Store (system iOS). Najłatwiej wpisać frazę “QR reader”, dzięki czemu zyskamy dostęp do niezliczonej liczby aplikacji umożliwiających zeskanowanie kodu.


Drukuj   E-mail