Jeleśnia: Znamy wyniki konkursu na Palmę Wielkanocną

Jeleśnia: Znamy wyniki konkursu na Palmę Wielkanocną

28 marca 2021 r. w Niedzielę Palmową ze względu na stan epidemii 34. KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ został zorganizowany za pośrednictwem Facebooka Gmina Jeleśnia Urząd Gminy Jeleśnia. Organizatorami konkursu byli Urząd Gminy w Jeleśni oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni.

Do konkursu zgłoszono zdjęcia 9 palm, wykonanych przez dzieci z pomocą rodziców z Gminy Jeleśnia. Palmy oceniane były za pomocą lajków umieszczanych pod zdjęciem palm.

Najwięcej lajków otrzymali:
I miejsce Patryk z Sopotni Wielkiej
wyróżnienie Amelka i Alan z Jeleśni

Otrzymują oni nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójt Gminny Jeleśnia Annę Wasilewską.

Ponad to Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni ocenił nadesłane zdjęcia palm pod względem zgodności z tradycją. Zwrócono szczególną uwagę na zgodność tradycji w zakresie kształtu i zastosowanych materiałów (rośliny zimozielone– barwinek, jodła, kopytnik, kwitnąca leszczyna, wilcze łyko, cis, jałowiec itp.), również naturalne kwiaty wiosny oraz sposób zdobienia (kwiaty i wstążki z bibuły).

Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni postanowił przyznać 4 równorzędne I miejsca za palmy tradycyjne dla:

Patryk z Sopotni Wielkiej- palma średniej wielkości, ale przoduje w estetyce wykonania, piękne kwiaty z bibuły, ułożone piętrowo, na przemian rośliny zimozielone oraz kwiaty z bibuły ułożone kolorystycznie, wzorcowa pod względem estetyki wykonania

Julia z Jeleśni- bardzo wysoka palma, prawidłowo ułożona, ozdobiona kwiatami z bibuły, wszystko zgodne, wzorcowa

Marta z Jeleśni- bardzo wysoka palma, prawidłowo ułożona, ozdobiona kwiatami z bibuły, wszystko zgodne, wzorcowa

Agnieszka z Przyborowa- palma bardzo wysoka, dużo kwiatów z bibuły, wstążki z bibuły

Laureaci I miejsc otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez Firma P.P.H.TYMOS z Brzegu, producenta papierów bibułowych kolorowych, oficjalnego sponsora Gminnego Ośrodka Kultury w Jeleśni.