Koncert Kolęd im. Łukasza Ząbka

Koncert Kolęd im. Łukasza Ząbka

W kościele pw. św. Wojciecha w Jeleśni odbędzie się V. Edycja Festiwalu Kolędowego im. Łukasza Ząbka.

"Bieżąca edycja jest dla nas szczególna - zostanie połączona z oficjalnym nadaniem naszemu festiwalowi imienia ś.p. Łukasza Ząbka - kontrabasisty z naszego zespołu, który odszedł od nas na wieczne kolędowanie w najbardziej niecodzienne strony. Oficjalnego nadania imienia dokona Wójt Gminy Jeleśnia, pani Anna Wasilewska.
Od lat spotykamy się z niezastąpionymi wykonawcami tego cyklu - tak stanie się i w V edycji, gdyż wykonawcami będzie Orkiestra Beskid SoundProject w jubileuszowym składzie, pod batutą Sebastian Niemczycki. Koncert poprowadzi o. Oktawiusz M. Lamorski OFM - franciszkanin, doktorant wydziału teologicznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach" - informują organizatorzy.

Pierwotnie organizatorzy planowali kilka koncertów kolęd. Miały się odbyć w okresie od 3 do 31 stycznia tego roku w kościołach w Pietrzykowicach, Węgierskiej Górce oraz Rychwałdzie. Plany musiały jednak ulec zmianie, ze względu na pndemię COVID19 i związane z nią obostrzenia.

Koncert Kolęd odbędzie się 6 stycznia o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Jeleśni. Z uwagi na panującą w Polsce sytuację epidemiczną i związane z nią obostrzenia (m.in. limit osób, które mogą przebywać w świątyni) będzie można obejrzec to wydarzenie w sieci, na facebookowym profilu Niecodzienne Koncerty Kolęd im. Łukasza Ząbka.


Koncert będzie również transmitowany na facebookowym fanpage portalu Żywiec Info


Przypomnijmy, że Łukasz Ząbek - którego imieniem będzie nazwany festiwal - zmarł po długiej i dzielnej walce z chorobą 30 czerwca tego roku. Poniżej przypominamy film poświęcony postaci Łukasza. 


Źródło zdjęcia w ikonie: FB Niecodzienne Koncerty Kolęd im. Łukasza Ząbka