Lipowa: kolejne ciekawe spotkanie literackie

Lipowa: kolejne ciekawe spotkanie literackie

W piątek, 23 kwietnia, o godz. 18, na facebookowym profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się spotkanie autorskie online z Małgorzatą Nocuń, współautorką książki „Łukaszenka. Niedoszły car Rosji”.

W lutym 2021 roku, nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się jej książka „ŁUKASZENKA NIEDOSZŁY CAR ROSJI”, którą Małgorzata Nocuń napisała wspólnie z Andrzejem Brzezieckim.
Aleksander Łukaszenka wygrywa druzgocącą przewagą każde wybory na Białorusi. Zdarzyło mu się nawet przyznać, że jedne sfałszował, ale… na swoją niekorzyść. To człowiek, który ma absolutną władzę. Jego przeciwnicy polityczni znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, media publiczne są pod jego pełną kontrolą, a OMON na jego polecenie znęca się w więzieniach nad nieposłusznymi obywatelami. Te i wiele innych faktów poruszają bohaterowie książki „Łukaszenka. Niedoszły car Rosji”.
Małgorzata Nocuń: Dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, w latach 2004–2006 jego korespondentka na Ukrainie i Białorusi, redaktorka „Nowej Europy Wschodniej”. Autorka książki Wczesne życie oraz – wraz z Andrzejem Brzezieckim – książek Białoruś. Kartofle i dżinsy, Ograbiony naród. Rozmowy z intelektualistami białoruskimi, Armenia. Karawana śmierci. W 2014 roku została wyróżniona w konkursie Amnesty International „Pióro Nadziei” za reportaż z Kaukazu Północnego. W 2019 roku ukazał się pod jej redakcją zbiór reportaży o „Białorusi Ojczyzna dobrej jakości.”.
Porozmawiamy również o jej innych książkach dotyczących BIAŁORUSI.


Drukuj   E-mail