Kultura

Do 4 lipca w żywieckiej galerii Lider można obejrzeć bardzo ciekawą wystawę „Niecodzienna codzienność”. To galeria artystycznych zdjęć, których bohaterami są wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu.

„Dzieci to nasze kwiaty” - ta piękna myśl przewodnia patronki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu profesor Marii Grzegorzewskiej towarzyszy pracy nauczycieli na co dzień. Ośrodek jest placówką, w której rodzinna atmosfera sprzyja zaspakajaniu potrzeb każdego ucznia, dlatego nauczyciele są przede wszystkim przyjaciółmi uczniów, a nawet drugimi rodzicami.

Jak sami twierdzą-wystarczy być z wychowankami, aby się od nich nauczyć wrażliwości, bezinteresowności i uśmiechu. Jak wspaniałe są to dzieci, można przekonać się odwiedzając placówkę w Sporyszu.

W ramach działalności Stowarzyszenia ,,Chce się żyć” działającego na rzecz niepełnosprawnych uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu obecnie organizowane są warsztaty w zakresie muzyki, kultury i fotografii.

W ramach spotkań uczestnicy mają okazję poznać różne techniki i formy plastyczne, teatralne, muzyczne i fotograficzne. Ponadto organizowane są zajęcia ogólnorozwojowe, których głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Niektóre spotkania są uwieczniane na zdjęciach, co znalazło swoje odzwierciedlenie w tworzonym podczas zajęć z zakresu fotografii albumu różnych aktywności uczestników warsztatów. Efektem warsztatów jest również wernisaż pt. ,,Niecodzienna Codzienność” autorstwa Pana Macieja Goliszewskiego.

Wystawę fotograficzną można obejrzeć w Galerii „Lider” w Żywcu. Jest udostępniona od 20 czerwca do 4 lipca 2016 roku. Prezentuje „Niecodzienne Dzieciaki” w codziennym życiu. Projekt współfinansowany jest przez Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Nadleśnictwo Węgierska Górka.

Źródło: UM Żywiec