Premiera singla "Wojacka"

Premiera singla "Wojacka"

Kilka dni temu odbyła się premiera singla pt. "Wojacka" - Bree & Zespół Chwila.

Projekt Bree & Zespół Chwila, to fuzja muzyczna łącząca folklor Beskidu Żywieckiego, a więc biały śpiew, skrzypce, instrumenty pasterskie z sekcją rytmiczną (perkusja, perkusjonalia, gitara basowa), elementami elektroniki (syntezatory, elektroniczne loop-y). Całość dopina brzmienie akordeonu zarówno w warstwie harmonicznej, jak również solowej.
Ww. połączenie muzycznych światów powstało w celu kontynuacji przygody muzycznej, odkrywania i wykorzystywania tego co wśród muzyków ukrywa się głęboko w sercach i duszy.
O wykonawcach:
Brygida "Bree" Sordyl - etnomuzykolog, altowiolistka, śpiewaczka, zwolenniczka i propagatorka powrotu do wykonywania pieśni w tradycyjnej manierze górali żywieckich. Absolwentka Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach, a obecnie wykładowca skrzypiec ludowych oraz śpiewu tradycyjnego, na wydziale Muzyka Tradycyjna. Absolwentka studium doktoranckiego w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Instruktor śpiewu oraz kierownik kapeli w Zespole Regionalnym „Magurzanie” z Łodygowic. Kierownik Zespołu Regionalnego „Lipowianie” z Lipowej. Reaktywatorka, instruktorka i śpiewaczka grupy śpiewaczej „Magurzanki”. Członkini i współzałożycielka folkowej kapeli „PoPieronie”, a także instruktor śpiewu i skrzypiec w Fundacji Braci Golec. Jest Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także laureatką Nagrody Marszałka Województwa śląskiego. Poza pracą dla regionu współtworzy audycję "Źródełko" Polskiego Radia Dzieciom. Pochodzi z Pietrzykowic koło Żywca.
Zespół Chwila założony w 2015 r. w Międzybrodziu Bialskim przez Karolinę Prochot, Konrada Sadlika, Jakuba Walusia i Stanisława Dudka. Zespół do tej pory funkcjonował w okresie świąt Bożego Narodzenia, kreatywnie łącząc wiele gatunków muzycznych na bazie utworów kolędowych i pastorałek beskidzkich. Wszyscy muzycy pochodzą z Beskidów i współpracują ze sobą od wielu lat, udzielając się sesyjnie w różnych projektach muzycznych. Niezwykły klimat koncertów oddaje radość ze wspólnego muzykowania.
Współpraca z Bree ma na celu poszerzyć działalność zespołu do aktywności całorocznej oraz spróbować odkryć, a także połączyć atuty każdego z nurtów, tak aby nie zatracić subtelności, jak również podkręcić energetycznie bazę.

Drukuj   E-mail