Kultura

W dniu 23 lipca br. z grupą osób z Sekcji Turystycznej Ludowego Klubu Sportowego "BESKID" Kocierz i jej sympatyków byliśmy na Stożku Wielkim położonym w Beskidzie Śląskim.

Wędrówkę rozpoczęliśmy od Wisły Jurzyków i szlakami turystycznymi skierowaliśmy się najpierw na Mały Stożek, a następnie  na Wielki Stożek - 978 m. n.p.m.. Ze szczytu udaliśmy się do 100-letniego schroniska PTTK na Stożku, gdzie zrobiliśmy krótką przerwę, po której zeszliśmy na Przełęcz Kubalonka mijając "Skały Grzybowe" na Kyrkawicy. Na szlaku towarzyszyła nam malownicze panoramy górskie i piękna, letnia pogoda. Łącznie pokonaliśmy około 14  km szlaku. Uczestnicy z uśmiechem na twarzy pokonywali trudy wędrowania w słońcu i upale letniego dnia.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych wędrówek z nami. Informacje o kolejnych wyjściach będą zamieszczane na stronie internetowej Gminy Łękawica w Aktualnościach  jak również na profilu: https://www.facebook.com/wiesiek.fot . Turystyka ... https://www.facebook.com/Turystyka-LKS-Beskid-Kocierz-272303756634424/

Informacja i zdjęcia: .

Przewodnik Beskidzki Wiesław Pasko