Spotkania z Tradycją za nami!

Spotkania z Tradycją za nami!
Kultura Odsłony: 733

Spotkania z Tradycją w Milówce to wydarzenie wyjątkowe! Łączy niecodzienną atmosferę, dobrą zabawę, niesamowite smaki regionalnych dań oraz autentyczność i prawdziwy folklor Górali Żywieckich!

W dniach 22 i 23 sierpnia przy Starej Chałupie w Milówce odbyły się kolejne spotkania z cyklu „Spotkania z Tradycją”. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Milówce wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z tej Gminy.

Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców i turystów z całej Polski, gdyż obok wielu atrakcji, jak występy kapeli góralskich, warsztaty m.in. garncarstwa oraz możliwość spróbowania przysmaków kuchni regionalnej, goście mogli zobaczyć pokazy prac, będących dawniej codziennością żywieckich górali.

Autentyczność wydarzenia dopełniona była przez charakterystyczne i oryginalne stroje góralskie oraz oryginalne narzędzia i sprzęty wykorzystywane do prac przy domu i w polu. „Spotkania z Tradycją” po raz kolejny przybliżyły zanikające powoli zwyczaje a jednocześnie pokazały, że cenne umiejętności pozostają żywe wśród mieszkańców Żywiecczyzny.

Drukuj