Tomasz Habdas wydał książkę poświęconą tematyce górskiej

Tomasz Habdas wydał książkę poświęconą tematyce górskiej

Żywczanin Tomasz Habdas wydał właśnie trzecią książkę poświęconą tematyce górskiej. Tym razem padło na jego małą ojczyznę a więc Kotlinę Żywiecką oraz otaczające je pasma górskie. A co znajdziecie na jej stronach?

Góry to wolność, bezkresna przestrzeń i spokój, jakich nie da się odnaleźć nigdzie indziej.
Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy Zachodnie .
W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.
W książce znajdziesz:
· przemyślane trasy pętle,

· górskie legendy, anegdoty i lokalne ciekawostki,
· panoramy, dzięki którym sprawdzisz, jakie szczyty masz właśnie przed oczami
· mapy pozwalające w prosty sposób zaplanować wycieczkę.

Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć swoją beskidzką przygodę, co spakować przed wyruszeniem na szlak, gdzie zatrzymać się na przerwę, żeby widok zawrócił ci w głowie, lub w którym miejscu zjeść najlepszy żurek – ta książka zdecydowanie jest dla ciebie.
Małe podróże mogą być wielkimi wyprawami – przekonaj się sam!

Premiera książki 15 czerwca bieżącego roku, jednak już teraz można zamówić ją w przedsprzedaży na stronie empik.com

 


O autorze:
Tomasz Habdas – góral z Beskidów, od zawsze zakochany w swojej małej ojczyźnie. Pasję do gór przekazuje innym poprzez książki, przewodniki, autorski blog W szczytowej formie, prelekcje podróżnicze, a przede wszystkim w trakcie wycieczek, podczas których pełni funkcję przewodnika beskidzkiego, ale też lidera wyjazdów zagranicznych. Jak sam mówi, w górach jest najlepszą wersją siebie, dlatego niezależnie od tego, czy aktualnie przebywa w Beskidach, Tatrach, na Kilimandżaro czy też w Himalajach, uśmiech nie schodzi mu z twarzy.

W jego górskim CV znajdują się między innymi: Aconcagua, Elbrus, Kazbek, Mont Blanc, Kilimandżaro, Tubkal oraz Główny Szlak Beskidzki i z roku na rok ta lista staje się coraz dłuższa, a szczyty coraz wyższe. Po każdej dalekiej podróży z ogromną radością wraca w rodzinne strony, w Beskidy Zachodnie, bo to one są mu zdecydowanie najbliższe.