Kultura

19 września 2021 r. w Ujsołach odbyły się VI Gminno-Parafialne Dożynki. To wyjątkowe wydarzenie udowodniło jak ważna dla mieszkańców Żywiecczyzny jest ziemia i jej dary.

Wydarzenie rozpoczęło się barwnym korowodem, który przeszedł z Amfiteatru Pod Muńcołem do kościoła parafialnego pw. św. Józefa Robotnika w Ujsołach. Korowód złożony z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Ujsoły Kół Łowieckich, przedstawicieli Związku Podhalan - Oddział Górali Żywieckich oraz samorządowcami, prowadzony był przez zespół ”Młode Juhasy” wraz ze Starostami Dożynek - Katarzynę i Grzegorza Tanistrów. Chleb dożynkowy został poświęcony przed świątynią, po czym odprawiona została uroczysta Msza Święta Dziękczynna. 

Po mszy uroczystości dożynkowe rozpoczęły się w ujsolskim amfiteatrze, gdzie przekazano chleb, któym podzielili się zebrani. Goście mogli spróbować wyjątkowych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz bawić się przy dźwiękach muzyki góralskiej. Podczas wydarzenia na scenie wystąpiły Młode Juhasy, Spod Rachowca oraz Kapela Bajerka.