9 minut i 35 sekund to średni czas potrzebny na złożenie wniosku o świadczenie w ramach programu „Dobry start”. Do rodziców z województwa śląskiego trafiło już 100 mln zł na wyprawkę szkolną. 
Wczoraj w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kościele Przemienienia Pańskiego w Żywcu odbył się odpust.
Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury.
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzicu, nie zwlekaj i złóż wniosek o rządowe świadczenie Dobry start jak najszybciej. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.
Ogórek, cukinia, słonecznik i wiele innych plonów. Pszczoły zapylają aż 70 procent gatunków roślin, które jednocześnie zapewniają aż 90 proc. pożywienia na świecie. Dlatego właśnie należy dbać o populację tych niezwykle pożytecznych owadów. I co najważniejsze, może to zrobić każdy – wystarczą dobre chęci i ogródek czy nawet niewielki balkon. Obchodzony 8 sierpnia Wielki Dzień Pszczół to świetna okazja, by zainteresować się losem naszych skrzydlatych przyjaciół.  
Początkiem lipca radna wojewódzka Agnieszka Biegun złożyła interpelację dotyczącą umieszczenia brązowych tablic turystycznych określających regiony historyczne w miejscach, gdzie przebiega granica Śląska i Małopolski. Marszałek województwa śląskiego odmówił, twierdząc, że Żywiecczyzna ma wpisywać się w wizerunek Zielonego Śląska. 
Michał Tomaszek to polski duchowny franciszkanin, a zarazem pierwszy polski błogosławiony misjonarz, który zmarł śmiercią męczeńską z rąk terorystów 9 sierpnia 1991 roku w Pariacoto. W tym roku przypada 31. rocznica jego śmierci.
W herbie Żywca jednym z ważnych elementów jest złoty orzeł. Dla wielu jest to koronny dowód na śląskość miasta, gdyż złoty orzeł na błękitnym tle to symbol Górnego Śląska. Czy tak jest rzeczywiście? W krótkim artykule dr historii Grzegorza Wnętrzaka chcemy przedstawić historię herbu Żywca.
Na platformie YouTube użytkowniczka ze Szkocji opublikowała film, w którym przedstawia Żywiec.
20 i 21 sierpnia na Bulwarach nad Sołą w Węgierskiej Górce odbędzie się zlot footrucków organizowany przez ekipę FT Event.
W niedzielę 7 sierpnia 2022 roku w Korbielowie odbędzie się zlot zabytkowych pojazdów (samochodów i motocykli).
Rząd pomaga kredytobiorcom w trudnym czasie agresji Rosji na Ukrainę i wysokiej inflacji, z którą zmaga się wiele państw. Jeśli masz kredyt hipoteczny w złotówkach, możesz skorzystać z rządowego wsparcia. W ramach wakacji kredytowych w 2022 i 2023 roku możesz nie spłacać łącznie 8 rat kredytowych. Rządowy program rusza w sierpniu, jednak wniosek o wakacje kredytowe możesz złożyć już dziś, również w formie elektronicznej – m.in. przez bankowość elektroniczną. Pamiętaj, że wniosek elektronicznie możesz złożyć również w dni wolne od pracy – np. w najbliższy weekend 30 i 31 lipca.