Właściciele Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "U Rumcajsa" poinformowali, że 15 marca br. Starosta Żywiecki,reprezentujący Skarb Państwa, wypowiedział bez podania przyczyny umowę dzierżawy ośrodkowi.
Zbliża się termin, w którym płatnicy składek muszą  złożyć dokument ZUS ZSWA za osoby, które  w ubiegłym roku choć jeden dzień pracowały w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.
Starosta Żywiecki poinformował,że do dnia 31 marca 2023 r. przyjmowane są wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień za wysokie osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2022.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.
Montaż pompy ciepła to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Gdzie zatem szukać specjalistów zajmujących się montażem pomp ciepła? Jakie realne zalety przynosi instalacja pompy ciepła? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
 Kiedy najkorzystniej przejść na emeryturę? To pytanie zadaje sobie wiele osób tuż przed urodzinami, które będą oznaczać dla nich ukończenie powszechnego wieku emerytalnego, czyli dla kobiet – 60 lat, a dla mężczyzn 65 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił nowy kalkulator emerytalny. Pozwala on na wykonanie obliczeń tym osobom, które chcą sprawdzić jakie świadczenie by otrzymały, gdyby przechodziły na emeryturę w bieżącym roku.
Żywiec dołączył do EKO projektu segregacji kolejnego odpadu, jakim jest zużyty olej jadalny. Na terenie miasta pojawiło się 10 pojemników przeznaczonych do segregacji zużytego oleju i tłuszczu jadalnego.
Nowy zawód przez internet? Atrakcyjny, przyszłościowy, z licznymi opcjami pracy w Polsce i za granicą? To możliwe, koniecznie sprawdź kurs OZE w szkole dla dorosłych. Branża odnawialnych źródeł energii, choć ma krótki staż, to z roku na rok rośnie w siłę. Widoczne jest to nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Dlatego bez względu na planowane miejsce życia, kurs otwiera drogę do pracy w różnych cywilizowanych zakątkach świata.
1,7 mln umów o dzieło zostało zawartych w ubiegłym roku. To nieco mniej niż w 2021 r. Najwięcej takich umów zgłaszają płatnicy składek, którzy prowadzą działalność naukową i techniczną oraz działalność w zakresie informacji i komunikacji. Częściej umowy o dzieło podejmują mężczyźni niż kobiety, a największą grupę wykonawców stanowią osoby w wieku 30 – 39 lat.
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla powiatu żywieckiego. 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs dla płatników składek na projekty w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Na ten cel przeznaczono 100 mln zł.Wnioski można składać od 17 kwietnia do 18 maja 2023 roku.