Co zyskujesz, wykupując ubezpieczenie narciarskie?

Co zyskujesz, wykupując ubezpieczenie narciarskie?
Magazyn Odsłony: 129

Co roku ten temat powraca jak bumerang. Firmy zachęcają do wykupienia polisy narciarskiej, przed zimowym urlopem. W tym tekście postanowiliśmy przedstawić Ci realne korzyści z tego rozwiązania. Oceń sam, czy polisa narciarska jest czymś, czego potrzebujesz podczas wyjazdu na narty.

Ubezpieczenie narciarskie chroni Twoi zdrowie

Jeśli zaopatrzysz się w polisę narciarską, będziesz mógł liczyć na pokrycie kosztów leczenia w zagranicznych placówkach zdrowia. Oznacza to, że w razie choroby, kontuzji lub innej sytuacji, która wymaga interwencji lekarskiej, nie zapłacisz ani grosza. Wszystkie koszty weźmie na siebie towarzystwo ubezpieczeniowe. Już sama ta funkcjonalność powinna przekonać Cię do wykupienia polisy na narty. Zrób to: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/kup-ubezpieczenie/0.html.

Twoje finanse są bezpieczne

W ubezpieczeniu narciarskim znajdziesz również pakiet OC. Dzięki niemu, jeśli spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, otrzymasz pomoc finansową. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym należne pieniądze, a Ty unikniesz konsekwencji swoich działań (przynajmniej tych finansowych). Warunkiem udzielenia pomocy jest jednak to, byś nie doprowadził do zdarzenia pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Nieszczęśliwe wypadki mogą skończyć się dobrze

Chociaż raz w życiu każdy ulega jakiemuś wypadkowi. W sytuacji, gdy nieszczęśliwe zdarzenie dotknie i Ciebie, otrzymasz należną pomoc. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci pieniądze na leczenie lub rehabilitację i będziesz mógł spokojnie dochodzić do zdrowia. W przypadku gorszego scenariusza, czyli Twojej śmierci, pomoc finansowa trafi do rodziny i osób uposażonych.

Bez walizki nie zostaniesz na lodzie

Niestety, ale lotniska nie są zbyt bezpiecznymi miejscami. Złodzieje tylko czekają na moment, w którym spuścisz z oczu swoje bagaże. Jeśli stracisz walizki, nie zostaniesz bez pomocy. Ubezpieczyciel zwróci Ci poniesione koszty na przedmioty niezbędne do kontynuowania podróży. Pamiętaj jednak o zbieraniu paragonów jako dowodów wydania pieniędzy.

Twoje narty będą chronione

Narciarstwo to sport kosztowny i dosyć niebezpieczny. Podczas zjazdów nietrudno o wypadek i uszkodzenie drogiego sprzętu. W takiej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże Ci i zwróci określone środki. Sprawdź jednak, czy do wypłaty odszkodowania kwalifikuje się uszkodzenie nart z wypożyczalni.

Czytaj OWU

Każda polisa jest inna i gwarantuje inny zakres ochrony. W związku z tym niezwykle ważne jest to, byś przed podpisaniem umowy przeczytał OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Znajdziesz w nich wszelkie informacje o tym, co otrzymujesz, wykupując daną polisę oraz jakie obowiązki spoczywają na Tobie jako kliencie. Zapoznanie się z wyłączeniami od odpowiedzialności jest bardzo ważne w kontekście dochodzenia swoich praw w sporze z ubezpieczycielem.

Gdzie kupić polisę?

Najprościej i najtaniej będzie w Internecie. W sieci znajdują się serwisy, które pomagają spersonalizować ofertę i dostarczyć rozwiązanie, które jest w pełni dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/faq/0.html.

Podsumowanie

Ubezpieczenie narciarskie niesie ze sobą szereg korzyści dla właściciela. Zimowy urlop będzie o wiele spokojniejszy, gdy zaopatrzysz się w dobrą polisę. Pamiętaj jednak o dopasowaniu produktu do swoich potrzeb oraz zapoznaniu się z OWU.

Drukuj