OSP Żywiec Oczków: wielkie sprzątanie w Dzień Ziemi

OSP Żywiec Oczków: wielkie sprzątanie w Dzień Ziemi

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żywcu Oczkowie w wyjątkowy sposób uczcili Dzień Ziemi. Wielkie sprzątanie, które przeprowadzili na terenie miejscowości, gdzie ma siedzibę jednostka zdecydowanie poprawiło stan środowiska naturalnego. Niestety ilość zebranych śmieci świadczy o tym, że wciąż wielu ludzi nie szanuje naszej planety.

22 kwietnia tego roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto naszej planety to doskonała okazja by zastanowić się nad tym jak dbać o środowisko, a także świetna sposobność do tego, by promować ekologiczne postawy oraz zachęcać do stylu życia przyjaznego dla natury.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żywcu Oczkowie przez cztery godziny prowadzili akcję sprzątania przy ulicacg Krakowskiej i Oczkowskiej. Przypomnijmy, że akcje sprzątania odbywają się w Żywcu Oczkowie regularnie. Niestety śmieci w niedozwolonych miejscach wyrzucane są nieustannie. Jak relacjonują druhowie:

Zebraliśmy ponad 90 workow śmieci! Sytuacja jest Dramatyczna nawet w zamkniętym czasie dla Turystów. 

Problem zaśmiecania i zanieczyszczanie wód jest w naszym regionie bardzo duży. Dzięki takim inicjatywom jak opisana powyżej porządek jest przywracany. Warto pamiętać, by taki stan rzeczy pozostał bez zmian.


Drukuj   E-mail