Magazyn

Odpowiednio dopasowany system alarmowy do firmy, zapewni skuteczną ochronę przed włamaniem oraz odstraszy złodziei, którzy chcieliby pod osłoną nocy dokonać kradzieży mienia.

Na który system alarmowy najlepiej postawić?

Jednym z najciekawszych systemów alarmowych dla firm jest ten sygnalizujący włamanie albo napad. Wykrywa on wszelkie niebezpieczeństwa oraz włącza sygnał dźwiękowy, kiedy na terenie przedsiębiorstwa pojawią się nieproszeni goście.

Głośny dźwięk pojawi się w miejscu zagrożenia albo zostanie wysłany do specjalnego centrum dowodzenia. Głównym celem takiego systemu jest ochrona budynku przed kradzieżą i dewastacją oraz skuteczne zabezpieczenie całego mienia.

System alarmowy do firmy zbudowany jest z takich elementów jak:

- czujnik ruchu (https://www.montersi.pl/wewnetrzne-czujki-ruchu)

- centrala alarmowa,

- manipulatory,

- sygnalizatory optyczne i akustyczne,

- dodatkowe części, które zależą od wybranego modelu alarmowego.

Czy warto w firmie zamontować bezprzewodowy system alarmowy?

Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na zainstalowanie bezprzewodowego systemu alarmowego. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie trzeba wtedy montować dodatkowego okablowania oraz kuć ściany.

Mózgiem całego alarmu jest centrala, która zarządza wszystkimi procesami. Do takiego systemu przesyłane są wszystkie informacje z zamontowanych sygnalizatorów umieszczonych na budynku oraz wokół.

Nowoczesne systemy alarmowe do firm działają bez zakłóceń, przez 24 godziny na dobę, ponieważ w razie awarii prądu zasilane są specjalnym, wbudowanym akumulatorem. Nie trzeba więc martwić się tym, że czujniki ruchu czy sygnalizatory przestaną działać.

Które zabezpieczenia warto posiadać na terenie firmy?

Oprócz standardowego alarmu trzeba także zainstalować dodatkowe, wzmocnione zabezpieczenia. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest ochrona obwodowa alarmu, która ma na celu informowanie pracowników ochrony o niebezpieczeństwie, zanim włamywacze wejdą na teren przedsiębiorstwa.

System alarmowy do firmy może być dodatkowo uzupełniony różnego rodzaju czujnikami, które montuje się na zewnątrz budynku, aby ochronić się również przed niespodziewanymi zdarzeniami losowymi. Elementy te montujemy w pobliżu ogrodzenia oraz na oknach i drzwiach.

Dodatkowymi czujnikami są komponenty kurtynowe, ruchu, obecności, zmierzchu i wibracyjne. Warto dodatkowo do całego systemu zamontować zespół kamer, które będą zintegrowane z całym układem. Będziemy mogli wtedy zapewnić sobie jeszcze większą skuteczność przed włamywaczami.

Właściciele firm decydują się również na to, aby zamontować telewizję dozorową, która oprócz obrazu na żywo, rejestruje wszystko, dzięki czemu w przypadku jakichkolwiek problemów ze złodziejami, możemy później wszystko odtworzyć i przekazać policji.

System alarmowy do własnego przedsiębiorstwa zawsze powinniśmy dobierać pod względem wielkości firmy, a także własnych potrzeb. Będziemy mogli wtedy skutecznie chronić budynek, samochody i towar oraz zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, a także klientom i kontrahentom odwiedzającym naszą firmę.

System alarmowy do firmy kupisz w renomowanym sklepie Montersi.pl