W którym banku najlepiej zaciągnąć kredyt hipoteczny?

W którym banku najlepiej zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest dzisiaj jednym z najczęściej zaciąganych kredytów bankowych. Fakt, że polskie społeczeństwo się wzbogaca, natomiast nie stać nas jeszcze na nabywanie nieruchomości za gotówkę i własne oszczędności.

To dlatego liczymy na finansowe wsparcie ze strony instytucji bankowych, a kredyt hipoteczny nadaje się do tego idealnie. Sprawdź na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne gdzie otrzymasz kredyt na mieszkanie na najlepszych warunkach.

Kredyt hipoteczny - charakterystyka

 Okazuje się, że przeciętny kredyt hipoteczny zaciągany jest na około 350 tysięcy złotych, a jego spłata następuje w ciągu kolejnych 13 lat. Ponieważ jest to zobowiązanie na dużą wartość i długi okres współpracy z instytucją bankową, kredyt hipoteczny wykazuje ogromne ryzyko kredytowe. Oznacza to, że banki muszą dobrze zabezpieczać się i skrupulatnie weryfikować swoich potencjalnych klientów, a kredyt mieszkaniowy udzielany jest tylko tym w pełni wiarygodnym i wypłacalnym.

Co ważne, nawet najlepszy kredyt hipoteczny musi być zgodny z przepisami polskiego prawa, ale także tzw. Rekomendacją S, która wyznacza normy unijne. Dzięki niej zabezpieczane są interesy banku, ale też interesy kredytobiorcy.

Nie ma też dwóch identycznych zobowiązań kredytowych. Każdy bank realizuje własną politykę kredytową, inne są też zawsze potrzeby i możliwości spłaty kredytobiorcy. Kredyt hipoteczny jest więc elastyczny, zawsze dopasowany do oczekiwań klienta. Nie udaje się więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, gdzie wziąć kredyt hipoteczny. Jaki bank udzieli go na najlepszych warunkach? To kwestie naprawdę indywidualne, dlatego też każdy potencjalny klient powinien najpierw zweryfikować poszczególne oferty kredytowe.

Kredyt hipoteczny - jakie warunki stawia bank?

Oczywiście, można mówić o mniej lub bardziej opłacalnych zobowiązaniach kredytowych w zakresie nabywania nieruchomości, natomiast trzeba mieć na uwadze, że wszystkie banki, jakie działają na terenie naszego kraju i udzielają kredyt hipoteczny, stawiają podobne warunki i ograniczenia. Obowiązkiem analityków kredytowych jest chociażby weryfikacja potencjalnego klienta, biorąc pod uwagę jego zdolność kredytową. Kredyt hipoteczny zawsze musi być też dodatkowo zabezpieczony i nie chodzi tu jedynie o wykupienie przez klienta ubezpieczenia nieruchomości i polisy na życie. Kredyt hipoteczny wiąże się z koniecznością zabezpieczenia hipoteki poprzez odpowiedni wpis do księgi wieczystej. Wymagany jest również wkład własny, który dzisiaj wynosi 20% wartości całego zobowiązania.

Warunki, jakie trzeba spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny, są zawsze podobne. Oczywiście, każdy bank ustala swoje "widełki" patrząc na oprocentowanie, wysokość prowizji za udzielenie kredytu czy inne opłaty, jakie będzie musiał uiścić klient. To od nich zależy opłacalność całego zobowiązania.

 Kredyt hipoteczny - jak znaleźć najlepszy?

 Dzisiaj banki walczą o każdego klienta, dlatego oferty kredytowe są znacznie atrakcyjniejsze, niż jeszcze kilka lat temu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są w pełni opłacalne, dlatego decyzja o zaciągnięciu kredytu na mieszkanie musi być dobrze przemyślana. Okazuje się również, że kredyt hipoteczny jest bardzo często największym obciążeniem finansowym, który może mieć znaczenie dla płynności finansowej klienta. To nierzadko najważniejsza inwestycja w życiu.

Właśnie dlatego kredyt hipoteczny musi być idealnie dopasowany, wręcz "szyty na miarę" potrzeb, ale też możliwości spłaty kredytobiorcy. Jeśli przyszły klient banku ma pewność, że stać go na spłatę comiesięcznych rat i wykazuje też właściwą zdolność kredytową, zgodnie z którą jest uznawany za wiarygodnego i wypłacalnego klienta, może wybierać spośród różnych ofert bankowych.

Świetnym narzędziem, by móc szybko i sprawnie porównać konkurencyjne względem siebie oferty instytucji bankowych, jest ranking kredytów hipotecznych dostępny na Totalmoney.pl. To zestawienie z łatwością można znaleźć w sieci. Pamiętajmy tylko, by ranking kredytów hipotecznych był aktualny, rzetelny, obiektywny i wiarygodny. Najlepiej takie porównania weryfikować na portalach o tematyce finansowej. Publikują je też same instytucje bankowe, jednak w ich przypadku zachodzi podejrzenie, że będzie wskazywać walory jedynie swoich ofert.

Rankingi, które porównują kredyt hipoteczny w różnych bankach, zawierają różne parametry danych zobowiązań, jakie mają znaczenie dla ich atrakcyjności oraz opłacalności. Pod uwagę zawsze warto brać oczywiście oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty czy czas trwania umowy z bankiem. Ale to nie wszystko. Kredytobiorca powinien zwrócić uwagę na maksymalną kwotę zobowiązania i maksymalną liczbę rat. Liczy się też prowizja za udzielenie kredytu, koszty ubezpieczenia, odsetki za zwłokę w spłacie, warunki wcześniejszej spłaty czy też możliwość wzięcia tzw. wakacji kredytowych w sytuacji nagłych problemów finansowych. Dopiero porównując te czynniki, udaje się wybrać rzeczywiście najlepszy kredyt hipoteczny.


Drukuj   E-mail