Wakacje z dziećmi w Żywcu i okolicach – gdzie spędzić ostatni miesiąc wakacji?

Wakacje z dziećmi w Żywcu i okolicach – gdzie spędzić ostatni miesiąc wakacji?

Dla każdego dziecka czas wakacji jest tym najchętniej wyczekiwanym w roku. Wielu z nich nie może się doczekać licznych wyjazdów, czy zabaw z rówieśnikami. Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Mnóstwo osób wykorzystało ten czas w pełni, natomiast są też ci, którzy w tym roku nie mogli sobie pozwolić na nieco szaleństwa z różnych powodów. Na szczęście nic jeszcze straconego, ponieważ Żywiec oraz jego okolice mają do zaoferowania kilka całkiem przyjemnych atrakcji dla rodzin z bezpłatnym wstępem, dzięki którym mogą umilić sobie ten ostatni miesiąc wakacji, zaoszczędzając przy tym swój czas oraz pieniądze.

Oto kilka propozycji:

Stajnia i Mini Zoo w Żywcu czyli bardzo lubiane miejsce wśród rodzin. Znajduje się ono w Parku Zamkowym. W Mini Zoo znajdziemy wielu dobrze znanych zwierzęcych mieszkańców ale także i tych bardziej odległych. Z kolei w stajni spotkamy konie, osły oraz lamy. Dodatkową atrakcją jest możliwość przejażdżki na kucyku, co z pewnością przyniesienie dzieciom ogromną frajdę. Miejsce to otwarte jest dla zwiedzających w każdy dzień, oprócz poniedziałku - wtedy zwierzątka mają swój czas na odpoczynek. Podczas pobytu w Parku Zamkowym, nie zapomnijcie zaglądnąć także do Domku Chińskiego.

Tereny Rekreacyjne „BŁONIA” w Bielsku-Białej to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców. Na jego terenie znajduje się bardzo wiele atrakcji, gdzie zarówno młody jak i dorosły znajdzie coś dla siebie. Są to m.in. nowoczesny plac zabaw, boisko do gier zespołowych, minigolf, skatepark, czy siłownia. Dużą popularnością cieszy się także miasteczko ruchu drogowego dla dzieci. Obiekt jest czynny przez cały rok, dlatego można się tam wybrać w każdym momencie.  

Ogrody Kapiasa w Goczałkowicach Zdroju jest to urokliwe miejsce, któremu towarzyszą piękne kwiaty oraz krzewy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i znakomicie spędzi czas na łonie natury. Dorośli mogą trochę odetchnąć i zachwycić się różnego rodzaju ogrodami, podczas gdy ich pociechy korzystają z szerokiej gamy atrakcji przeznaczonych specjalnie dla nich, mianowicie labiryntu, placu zabaw oraz igloo. Dodatkowo w pobliżu znajduje się restauracja oraz kawiarnia.

Beskidzka Ścieżka Planetarna w Istebnej to doskonały pomysł na wakacyjny wypad dla całej rodziny. Ścieżka oprócz dobrej zabawy spełnia również funkcję edukacyjną, bowiem podczas przejścia szlaku towarzyszą nam planety Układu Słonecznego, o których można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji. Cała ścieżka to mieszanka łagodnej drogi oraz wzniesień i wynosi około 12 km, dlatego warto zabrać ze sobą specjalne górskie buty.

Park Cegielnia w Żorach to miejsce rekreacyjne znajdujące się w centrum miasta, gdzie można miło spędzić rodzinny czas na wiele sposobów. Znajduje się tu wiele ścieżek przeznaczonych dla rowerów i rolek. Można również skorzystać ze skateparku oraz miasteczka ruchu drogowego, przeznaczonego dla młodych kierowców. Atutem jest także ogromny plac zabaw. Natomiast obok placu zabaw znajduje się park linowy, który zapewni zabawę na długi czas. Warto jeszcze wspomnieć o placu zabaw dla tych nieco większych, jakim jest siłownia.

Jeśli jeszcze nie odwiedziłeś któregoś z tych miejsc – koniecznie nadrób zaległości!

Informacja: Roksana Sapeta

Zdjęcie: Dario Film