19 marzec
2025

Niepamięć – czyli rzecz o zabłockim kirkucie

Autor: Redakcja Data publikacji: 11.11.2014 06:00
02

Projekt „(Nie)pamięć. Historia zabłockiego kirkutu” jest częścią szerszej inicjatywy realizowanej przez Annę Barabasz i Dorotę Firlej w ramach działań statutowych Towarzystwa Naukowego Żywieckiego.

02

Obecnie działania projektowe koncentrują się na szeroko zakrojonej dokumentacji i upowszechnieniu historii tego miejsca. Poprzez całokształt działań interdyscyplinarnych gromadzony jest materiał, z przeznaczeniem do celów edukacyjnych, wystawienniczych i popularno-naukowych. Finał projektu zaplanowany jest na 15.XI.2014 roku w MCK Papiernik w Żywcu-Zabłociu. Zapraszamy do obejrzenia wystawy i pozostałych materiałów, upowszechniających wiedzę o zabłockim kirkucie.

07

10

02

Przeczytaj także

Wyskakane zakończenie ferii – Zimowy Festiwal Dmuchańców w Żywcu

W dniach 1-2 marca 2025 hala sportowa w SP9 w Żywcu zamieni się w prawdziwy raj dla dzieci i ich…
Czytaj więcej

Beskidzki Klub Biznesu – Twoja Przepustka do Świata Możliwości!

Wyobraź sobie, że Twój biznes to samotny wędrowiec na górskim szlaku – silny, pełen potencjału, ale napotykający na swojej drodze…
Czytaj więcej

Zamówienia na pączki z Restauracji 3 Poziomki na Tłusty Czwartek

Zbliża się Tłusty Czwartek, a restauracja 3 Poziomki ma przyjemność ogłosić, że przyjmuje zamówienia na pączki, które można odebrać osobiście…
Czytaj więcej

Zapraszamy do Parku Fantazja w Andrychowie w okresie ferii zimowych!

  Szukasz miejsca, gdzie dzieci mogą spędzić czas na świetnej zabawie, a Ty się zrelaksować? Park Fantazja to idealne rozwiązanie!
Czytaj więcej

Kraina Radości Active & Fun – wielka frajda dla najmłodszych!

W Jeleśni działa przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa dla dzieci – Kraina Radości Active & Fun! To wyjątkowe 80 m², które zostały zaprojektowane…
Czytaj więcej

Łodygowice: Wystawcy poszukiwani

Gmina Łodygowice organizuje Jarmark Wielkanocny. To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje wyroby, twórczość artystyczną oraz umiejętności muzyczne. Dlaczego warto wziąć…
Czytaj więcej