Coraz więcej osób zyskuje dostęp do światłowodu

Coraz więcej osób zyskuje dostęp do światłowodu
Oferty sponsorowane Odsłony: 668

Firma Beskid Media ukończyła kolejny etap budowy sieci światłowodowej w Gminie Łękawica. Szybki Internet dociera już do mieszkańców ulic: Beskidzkiej, Bednarskiej i Miasteczkowej w Kocierzu Moszczanickim.

 Beskid Media Sp. z o.o. to lokalny operator telekomunikacyjny. Od ponad 10 lat zapewnia dostęp do Internetu światłowodowego, telewizji cyfrowej oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej mieszkańcom powiatów: żywieckiego, bielskiego, oświęcimskiego i wadowickiego.

Zasięg sieci systematyczne powiększa się o kolejne obszary. Dostawca poinformował niedawno o oddaniu do użytku odcinków linii światłowodowej w Kocierzu Moszczanickim. Mieszkańcy ulic: Beskidzkiej, Bednarskiej i Miasteczkowej mogą już przekonać się o korzyściach, jakie daje nowoczesne łącze – to m.in. ułatwiony dostęp do stabilnego Internetu o przepustowości 800Mbit/s, poszerzenie szans edukacyjnych, podniesienie jakości życia czy walka z cyfrowym wykluczeniem.

- Inwestycja nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony lokalnych władz i społeczności, która aktywnie zaangażowała się w proces poprzedzający budowę sieci, co znacznie usprawniło prace. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę pomoc – podkreślają przedstawiciele Beskid Media.

Wspomniane wcześniej korzyści to czynniki, które szczególnie wpisują się w misję lokalnego operatora, będącego beneficjentem unijnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, realizowanego także na terenie Gminy Łękawica. Obszar ten, ze względu na górzyste ukształtowanie terenu, często boryka się z problemem, jakim jest słaba jakość sygnału cyfrowej telewizji naziemnej czy też komórkowej. Sieć światłowodowa Beskid Media oferuje nie tylko stabilny dostęp do Internetu, ale również daje możliwość odbioru telewizji kablowej niezależnie od warunków terenowych czy atmosferycznych, a to wszystko bez konieczności instalowania dodatkowych anten zewnętrznych.

Osoby zainteresowane podłączeniem do sieci Beskid Media mogą uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu: (33) 333 88 88.

 

Drukuj