Oferty sponsorowane

Skórzana tapicerka w samochodzie to od dawna synonim luksusu. Decydując się na zakup samochodu z tapicerką skórzaną, często myślimy, że zachowa ona swój pierwotny wygląd, kolor i strukturę na lata. Niestety, po kilku latach eksploatacji skórzane fotele często są w nie najlepszym stanie.

Na początek ważna informacja. Jeśli wasza tapicerka świeci się z daleka i jest śliska w dotyku, to nie oznacza wcale, że ktoś ją dobrze zakonserwował i nabłyszczył – ona jest po prostu brudna. Jeżeli nie wierzycie, to proponujemy dobrze przyjrzeć się fragmentom tapicerki pod fotelami lub na spodzie zagłówków, gdzie nie występuje tarcie i nie dociera światło. Uwierzcie, że w kilkunastoletnim samochodzie różnice w wyglądzie między tymi miejscami a mocno wyślizganym siedziskiem i podłokietnikiem będą kolosalne i widoczne gołym okiem.

Właśnie dlatego warto regularnie poświęcać trochę czasu na pielęgnacje tapicerki. Zaleca się sumienne wykonanie całego procesu czyszczenia i pielęgnacji, dzięki czyszczeniu usuwamy zabrudzenia, które osadziły się na tapicerce, a poprzez pielęgnację, odbudowujemy warstwę ochronną, dzięki której skóra posłuży nam na długie lata i przy tym będzie wyglądała na nową.Po pierwsze siedzisko fotela nagrzewa się podczas użytkowania. W dalszej kolejności należy pamiętać, że skóra ma właściwość wchłaniania wilgoci a w tym potu. Rozgrzane siedzisko fotela może barwić się niektórymi barwnikami z ubrań. Najniebezpieczniejszym dla skórzanej tapicerki jest jeans oraz ortalion. Odzież uszyta z któregokolwiek z tych materiałów może bardzo szybko pozostawić na tapicerce trudne do usunięcia ślady. Z reguły im jaśniejsza tapicerka tym ślady są bardziej widoczne. Zatem jak zadbać o tapicerkę ze skóry, aby móc cieszyć się jej trwałością i estetycznym wyglądem przez długie lata?

Zanim jednak wybierzecie chemię i zabierzecie się do czyszczenia tapicerki w aucie, radzimy koniecznie sprawdzić, z jakim rodzajem skóry macie do czynienia i czy przypadkiem nie jest to tzw. ekoskóra, czyli po prostu tworzywo sztuczne.

Pierwszym etapem jest odkurzanie,niezwykle istotne jest sumienne podejście. Im dokładniej odkurzymy tapicerkę, tym więcej usuniemy z niej ziarenek piasku, okruchów i innych drobnych elementów, które mogą być ostre bądź mieć właściwości rysujące,następnie  warto wykonać wstępne czyszczenie za pomocą czystej wody. Przecieramy zwilżoną ściereczką skórzane powierzchnie w samochodzie, pamiętając, że nadmiar wody jest szkodliwy dla skóry – dlatego należy ściereczkę dobrze wykręcić.Przejdźmy do czyszczenia. Zalecaną praktyką jest czyszczenie tapicerki element po elemencie,W tym celu aplikuj niewielką ilość środka czyszczącego w postaci piany na szczotkę i okrężnymi ruchami zacznij czyścić tapicerkę. W międzyczasie kontroluj zabrudzenie szczotki i w razie potrzeby przepłukuj ją w wiaderku z wodą. Pamiętaj, by przed użyciem szczotki dobrze ją wstrząsnąć i usunąć resztki wilgoci. Po całkowitym wyczyszczeniu tapicerki należy odczekać 2 do 3 godzin, by skóra mogła wyschnąć.Po wyczyszczeniu i opcjonalnym nawilżeniu mleczkiem regenerującym tapicerkę skórzaną należy zabezpieczyć powierzchniowo preparatem konserwującym.

Powiew świeżości z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie podczas porannych korków, a podróż stanie się bardziej satysfakcjonująca.Warto zatem dbać o systematyczne czyszczenie skóry w naszych samochodach.

Jeśli mamy skórzaną tapicerkę zadbają o nią odpowiednio w Górniak Car Detailing