Dlaczego szpitale zakaźne inwestują w systemy dezynfekcyjne UV-C?

Dlaczego szpitale zakaźne inwestują w systemy dezynfekcyjne UV-C?

Szpital Czerniakowski w Warszawie stając się od niedawna jednym z najbardziej znanych szpitali zakaźnych w Polsce, zamówił w ostatnim czasie w COMAMED kilka systemów dezynfekcyjnych UV-C. Wcześniej COMAMED dostarczył pięć takich systemów do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, a od jakiegoś czasu systemy UV-C pracują w byłym szpitalu jednoimiennym w Radomiu, Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie i wielu innych.

Skąd taka popularność systemów UV-C? Zacznijmy może od odpowiedzi na pytanie co to są systemy UV-C? Systemy te dezynfekują pomieszczenie korzystając z emisji promieniowania UV-C, które jest zabójcze dla organizmów żywych, a w naturze jest emitowane przez słońce i w całości zatrzymywane przez atmosferę. Jego zabójcze właściwości między innymi bakterii i wirusów, zostały wykorzystane przy opracowaniu technologii pełnej  dekontaminacji  za pomocą  systemów wyposażonych w potężne emitery promieniowania UV-C. Jakie są korzyści z wykorzystania tej technologii? W porównaniu z dotychczas wykorzystywanymi urządzeniami są łatwiejsze w obsłudze, nie wymagają przygotowania pomieszczeń i środków dezynfekcyjnych, a przede wszystkim czas dekontaminacji to od kilku do kilkunastu minut.


W z związku z pandemią, w ostatnim czasie zwiększyło się zapotrzebowanie na systemy, które będą działać szybciej, skuteczniej i nie będą potrzebować przygotowania pomieszczeń. Kilka lat temu COMAMED wprowadził amerykańskie systemy UV-C Skytron, teraz wprowadza kolejne bardziej ekonomiczne rozwiązania, które będą dostępne dla każdej placówki medycznej. Jednocześnie COMAMED ma w swojej ofercie również inny sprzęt, który może być wsparciem w walce z Covid 19, taki jak łóżka OiT , respiratory, przyłóżkowe aparaty RTG i USG oraz wiele innych, z którymi można się zapoznać na naszej stronie www.comamed.pl