Oferty sponsorowane

Jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych są koty. Przyjęło się, że koty chodzą własnymi ścieżkami i ma ciężki charakter. Tymczasem zwierzęta te potrafią bardzo przyzwyczaić się do człowieka i praktycznie w każdym przypadku stać się pełnoprawnym członkiem rodziny. O czym warto wiedzieć przed adopcją bądź kupieniem kota?

Posiadanie w mieszkaniu kota oddziałuje pozytywnie na wszystkich domowników. Jego obecność korzystnie wpływa również na nasze zdrowie, a mruczenie skutecznie uspokaja. Zwierzę to jest doskonałym towarzyszem człowieka. Koty zwracają na siebie uwagę trącając łebkiem, ocierając się o nogi czy pomiaukując. Chętnie oddają się pieszczotom, ale również je odwzajemniają.

Jak przygotować dom do kota?

Koty, które przebywają w domu powinny mieć własny kąt, w którym będą mogły swobodnie przebywać. Dzięki temu szybciej przyzwyczają się do nowego otoczenia. Mieszkanie powinno oferować kotom dużo miejsca, tak by mogły w nim się swobodnie poruszać. Żeby zwierzęta były w domu bezpieczne trzeba usunąć wszystkie trujące dla nich rośliny. Należy pamiętać o tym, by zabezpieczyć okna i drzwi. Do okien są specjalne siatki, tak by zwierzęta przez nie nie mogły przejść, a do drzwi ograniczniki.  Warto również przed każdym praniem zajrzeć do pralki czy przypadkiem nie ma tam naszego kociego kompana.

Miejsce dla kota

W domu powinniśmy przygotować odpowiednie miejsce dla kotów. W takim miejscu zwierzę będzie potrzebowało odpowiedniego legowiska, drapaka i zabawek. Powinna się w nim znaleźć również dopasowana do jego potrzeb kuweta, która musi być zaopatrzona w dobrej jakości żwirki dla kota.

Jak karmić kota?

Dieta naszego zwierzaka musi być odpowiednio zbilansowana. Nie warto go przekarmiać i ulegać jego zachciankom, ponieważ kot z nadwagą w dużym stopniu narażony jest na kontuzje, grozi mu cukrzyca i traci swój temperament. W karmieniu kota ważny jest zarówno rodzaj jedzenia, jak i częstotliwość jego podawania. Podawanie pełnoporcjowej suchej karmy usuwa z płytki nazębnej osad i nie dopuszcza do tworzenia się kamienia. Natomiast karma mokra dla kota uzupełnia wszystkie potrzebne zwierzęciu witaminy i mikroelementy.

Koty, które trzymane są w domu i mają zapewnione odpowiednie warunki życia z reguły żyją dłużej. Posiadanie w domu kota oddziałuje również pozytywnie na domowników. Koty pomagają zmniejszyć stres, obniżają ryzyko zawału czy działają uspokajająco.